Anasayfa » Samsung Akıllı TV’ler, Google Play Movies’deki HDR10+ İçeriklerini Destekleyecek

Makaleyi Paylaş

Haberler

Samsung Akıllı TV’ler, Google Play Movies’deki HDR10+ İçeriklerini Destekleyecek

Samsug, Google ile yaptığı ortaklık sayesinde akıllı TV’lerinde bulunan HDR10+ içeriklerini genişletmeye hedefliyor. İki büyük şirket, Google Play Movies’deki HDR10+ içeriğini, 117 ülkedeki Samsung Akıllı TV’lere getiriyor. Google, Play Movies içeriğini HDR10+ olarak geçen ay kullanıma sunmuştu. Joker, Wonder Woman, Crazy Rich Asians gibi popüler filmler bunlara birer örnek. Bu içerikler, şu anda Samsung Akıllı TV’lerde mevcut ve gelecekte diğer cihazlara da getirilecek.

Samsung, üç yıl önce HDR10+ için 20th Century Fox ve Panasonic ile iş ortaklığını duyurmuştu. HDR10+, çalışma mantığı olarak statik yerine dinamik meta verileri kullanıyor, bu sayede her sahnede HDR ton eşleme, karşıtlık, parlaklık ve daha fazlasını kullancıya sunabiliyor. Ayrıca bu HD10+ formatı Samsung tarafından geliştirilmiş olsa da, geliştiricilere ücretsiz sunuluyor.

Aralık 2017’de Amazon Prime Video, Samsung akıllı TV’lerde HDR10+ içeriği sunmaya başladı. Geçen yıl Avrupa’daki birçok üst düzey TV sağlayıcı da 8K HDR10+ içeriği ile bu büyük pazarda kendini gösterdi. İlerleyen zamanlar TV sektörü için hareketli olacak gibi görünüyor ve savaş daha çok kızışacak gibi duruyor.

Kaynak


Makaleyi Paylaş

Cevap bırakın

Email adresiniz gizli kalacak Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

Bunları kullanabilirsinizHTML etiketler ve öznitelikleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>