Haberler

Kariyer.net Tarafından Veri İhlali Bildirimine Dair Açıklama

Kariyer.net KVKK bildirimine dair(Hacklendi,şifreler çalındı, sistemlerine sızıldı) Sosyal Medya/Haber siteleri/Whatsapp-Telegram vb platformlarda çok fazla haberler çıkmaya başladı. Fakat bildirimden sonra detaylı bir açıklama olmadığı için Kariyer.net üzerine marka bilinirliğini zedeleyecek seviyeye gelebilecek açıklamalar ve bilinmezliğin ortaya çıkarttığı bazı problemler yüzünden Kariyer.net CBDO’su(Chief Biz Dev Officer) bazı açıklamalarda bulundu.

Barış Karadenizli;

KARİYER.NET SISTEMİNDEN HERHANGİ BİR KULLANICI VERİSİNİN DIŞARIYA SIZDIĞINA DAİR BİLGİ GERÇEĞİ YANSITMAMAKTADIR

Kısıtlı bir grup Kariyer.net Aday (İş Arayan) kullanıcısına ait bilgilerin internet ortamında paylaşıldığı bilgisini almamız üzerine yaptığımız incelemeler; durumun Kariyer.net’ten kaynaklanmadığını göstermektedir.

Bu listenin Kariyer.net sistemlerine yetkisiz bir erişim sonucu elde edildiğine yol açacak herhangi bir bulguya rastlanmamıştır. Kendi sistemlerimizden kaynaklanan bir durum söz konusu olmasa da yükümlülüğümüz gereği KVKK’ya bildirim yapmış bulunmaktayız. Dolayısıyla Kariyer.net aday verilerinin sistemimize izinsiz erişimle çalındığını belirten ifadeler kesinlikle doğru değildir.

Kullanıcılarımızın verilerinin güvenliği şirketimizin en temel önceliklerinden biridir.

Kuruluşumuzdan bu yana veri güvenliği konusunda derinlemesine ve detaylı çalışmalar hassasiyetle yürütülmüş; gerekli önlemler alınmıştır. Kariyer.net’te şifreler, kriptolojik metodlarla saklanmakta (şifreli biçimde tutulmakta), dolayısıyla sistemlerimizde açık şekilde yer almamakta, şirketimizdeki hiç kimse tarafından bilinmemekte ve şifrelere ulaşılamamaktadır.

Diğer taraftan; kullanıcıların, tek bir kullanıcı adı ve şifre ile birçok farklı internet sitesini kullandığı çok rastlanılan bir davranıştır. Bu durumun başka bir sitenin şifreleme tedbirlerini almamasından kaynaklanmış olabileceği düşünülmektedir.

Bilgilerinize sunarız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.