Haberler

Rooster Teeth Productions'dan Veri İhlali Açıklaması

Popüler prodüksiyon şirketi Rooster Teeth Productions veri ihlali yaşadığını, hackerler tarafından şirketin çevrimiçi mağazasında alışveriş yapan kullanıcılardan kredi kartı ve diğer ödeme verilerinin çalındığını açıkladı.

Rooster Teeth Productions, LLC, Red vs. Blue, RTDocs, Crunch Time ve Day 5 belgeselleriyle tanınan bir Amerikan prodüksiyon şirketidir.

Veri ihlalinin 2 Aralık’ta gerçekleştiği ve şirketin olayı aynı gün farkettiği öğrenildi.Saldırganlar, çevrimiçi mağazanın ödeme sayfasına kötü amaçlı bir komut dosyası yerleştirerek ; alışveriş yapanları, saldırganların kontrolü altındaki sahte bir ödeme sayfasına yönlendirmek için geliştirmişler.

Hackerların, müşterilerin adlarını, e-posta adreslerini, telefon numaralarını, fiziksel adresleri ve ödeme kartı bilgilerini içeren bilgilere erişim sağladığı gözlenmiştir.

Bu olaya karşısında şirket yaptığı açıklamada kötü amaçlı yazılan kodun mağazadan kaldırıldığı, ardından müşterilere etkilenen kullanıcılara veri ihlali bildirimleri gönderdiğini belirtti.

“Kötü amaçlı kodu Siteden kaldırdık ve Siteyi yetkisiz erişime karşı korumak için başka adımlar attık. Olay, Sitenin diğer bölümlerini veya tarafımızca tutulan diğer bilgileri etkilemedi.”diye açıklama yapıldı.

Rooster Teeth Productions ayrıca etkilenen müşterilere 1 yıllık ücretsiz Experian IdentityWorks aboneliği sunuyor.

Etkilenen kullanıcıların, dolandırıcılık faaliyetleri için dikkatli olmaları ve yetkisiz ödeme için kredi kartı veya kişisel hesap ekstrelerini gözden geçirmeleri öneriliyor.

Kaynak

Link

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.