Haberler

Microsoft’tan Windows 7 Kullanıcılarına Office 365 Müjdesi

Microsoft daha önce Windows 7 için desteğin Ocak ayında biteceğini açıklamıştı ancak Office 365 için güvenlik güncellemelerinin 2023’e kadar devam edeceğini ve yeni özellik eklenmeyeceğini duyurdu.

Microsoft 365’in başkan yardımcısı Jared Spataro, şirket bloğuna yazıdığı “Office 365 ProPlus, Ocak 2023’e kadar etkin Windows 7 Genişletilmiş Güvenlik Güncelleştirmeleri (ESU) olan cihazlarda desteklenecektir.” “Bu, Windows 7 ESU’yu satın alan müşterilerin Office 365 ProPlus’ı çalıştırmaya devam edebileceği anlamına geliyor.”

Spataro, Microsoft’un, Windows 7 emekli olduktan sonra üç yıl boyunca Office 365 ProPlus’a yamalar sağlamasını taahhüt etti.

Güncelleme şöyle olacak;

Microsoft, Office 365 ProPlus’ı Windows 10 gibi yılda iki kez olmak üzere yaz sonlarında (Ağustos gibi) ve kış sonlarında veya ilkbaharın başında (Şubat veya Mart gibi) yükseltir. Ancak Windows 7 kullanıcıları 2020’de sadece bir tane güncelleme alacaklar.

Microsoft bunu Windows 7’den Windows 10’a geçişlerin daha kolay olması için yaptıklarını söylüyor ve ekliyor eğer Windows 7 sürümü olan bir işletim sistemi kullanıyorsanız yükseltme işlemine izin verilemeyecek ve bir uyarı ile karışılacaksınız daha sonra Windows 10’a geçmeye karar verirseniz Office 365 son sürüme geçiş yapıp kullanmaya devam edebileceksiniz.

Ev Kullanıcıları da Güncelleme Almaya Devam Edecek

Microsoft, “Değerli bir Office 365 abonelerine, kararlı bir Office 365 deneyimi sunmaya devam etmek istiyoruz” dedi. “Windows 7 artık Ocak 2020’den sonra desteklenmeyecek olsa da, önümüzdeki 3 yıl boyunca Ocak 2023’e kadar Office 365 için güvenlik güncelleştirmeleri sağlamaya devam etmeye karar verdik.” diyerek açıklamalarda bulundu.

Kaynak

Link

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.