Haberler

Reddit’in Yapay Zeka Girişimleri Sürüyor: MeaningCloud’u Satın Aldılar

Teknoloji firmalarının yapay zeka girişimlerine bir yenisi Reddit tarafından eklendi. Doğal dil işleme (NLP) üzerine çalışmalar yapılan MeaningCloud isimli firma Reddit tarafından satın alındı. Satış miktarıyla ilgili ise herhangi bir rakam paylaşılmadı. Reddit’in bu hamleyle makine dili konusunda yeni projelere başlaması bekleniyor.

Reddit Doğal Dil İşleme Sistemleriyle Çalışacak

Reddit Marka Görseli

Doğal dil işleme, teknolojik cihazlara insan dilini algılama, okuma ve yorumlama özellikleri sağlayan bir yapay zeka ürünüdür. Sosyal imleme sitesi olarak milyonlarca üye ve ziyaretçiye sahip olan Reddit de bu teknolojiyi kullanabilmek için yeni bir girişimde bulundu. MeaningCloud şirketini satın alan Reddit, makine dili üzerinde yeni çalışmalara hazırlanıyor.

Özellikle MeaningCloud’un satın alınması ile bir tesadüf veya pazar araştırmasının sonucu değil. MeaningCloud hali hazırda Reddit üzerinde yer alan içerikler üzerinde çalışıyordu. Reddit’te yer alan içeriklerin analiz edilmesini sağlayan bu sistem artık Reddit’in kendi bünyesine geçmiş oldu.

Yeni girişim ile ilgili Reddit yetkilisi Jack Hanlon sözlü bir açıklama yaptı. Hanlon açıklamalarında şu ifadelere yer verdi;

MeaningCloud, topluluğumuzun aradıkları ilgili bilgileri daha da hızlı almasına yardımcı olarak Reddit platformunu güçlendirmeye yardımcı oluyor. MeaningClound’un teknolojisinin eklenmesiyle, kullanıcılarımıza daha basit, daha zengin ve daha alakalı içerik sağlama misyonuna devam edebiliriz. Yetenekli MeaningCloud ekibini Reddit’te ağırlamaktan heyecan duyuyoruz.

Yapay Zeka Nedir? Yeni Başlayanlar İçin Yapay Zeka Kılavuzu

Reddit’in yeni MeaningCloud sistemi ile içerik sınıflandırması, kullanıcılar için yeni içerik tahminleri hazırlanması ve mevcut içeriğin derecelendirilmesi gibi konularda değişikliğe gitmesi bekleniyor. Avrupa piyasasında payını büyütmek isteyen Reddit’in mevcut sistemini geliştirmek için hamleleri devam edecek gibi görünüyor. Geçtiğimiz hafta da yeni bir güncelleme yayınlayan Reddit, Keşfet özelliğini kullanıcılarına duyurmuştu.

Siz de yapay zeka teknolojisinin günümüzdeki kullanımı ve Reddit’in gelişimi ile ilgili düşüncelerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz.

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu