Haberler

Microsoft Outlook Lite Sürümü İçin Çalışıyor

Microsoft, e-posta yazılımı olan Outlook’u minimalize etmek için yeni bir proje geliştiriliyor. Microsoft Outlook Lite olarak yayınlanacak bu sürüm çok daha az hafıza ve RAM harcayacak. Düşük özellikte telefonlar için yayınlanacak bu sürümün önümüzdeki aylarda uygulama marketlerine yüklenmesi bekleniyor.

Yazılım dünyasının önde gelen markalarından biri olan Microsoft, kullanıcıların e-posta alışverişine imkan sağladığı Outlook için yeni bir sürüm getiriyor. Outlook Lite olarak yayınlanacak bu sürüm; mobil cihazlar için hazırlanıyor. Outlook Lite daha düşük sistem gereksinimleri ile çalışmaya imkan tanıyacak. Uygulamanın hem telefon hafızasında kapladığı alan, hem de harcayacağı RAM daha düşük boyutlu olacak. Böylelikle düşük özellikli telefona sahip kullanıcılar herhangi bir kasma veya donma problemi yaşamadan Outlook’u telefonlarında kullanabilecekler.

Basit sürüm olarak nitelenen Outlook Lite için henüz çalışmalar devam ediyor. Uygulama 2022 yılının son aylarına doğru uygulama marketlerinde yerini alacak. Google Play Store, AppStore ve AppGallery’de yayınlanması bekleniyor.

Microsoft, Windows 11’deki Outlook Arama Sorununu Giderdi

Microsoft Güncellemelerinden Sonra Outlook’da Mail Görüntüleme ve Oluşturma Hataları!

Microsoft Outlook Nedir?

Microsoft Outlook, ilk olarak Windows işletim sistemlerinde ortaya çıkan, günümüzde hem bilgisayarlarda hem de akıllı telefonlarda kullanılan bir uygulamadır. Microsoft tarafından oluşturulan bu uygulama e-posta ve görev yönetimi üzerine çalışır. Bir kullanıcı, Microsoft Outlook ile bir veya daha fazla e-posta hesabı oluşturabilir, gönderebilir, alabilir ve yönetebilir. Genellikle bir e-posta istemcisi olarak popüler olmasına rağmen, Microsoft Outlook ayrıca kullanıcıların kişiler, takvimler, görevler, kişisel bir günlük ve Web’de gezinme desteği oluşturmasına ve yönetmesine olanak tanır.

RSS beslemelerini, sosyal güncellemeleri, takvim paylaşımını, hava durumu güncellemelerini ve daha fazlasını yapılandırabilir ve alabilir. Microsoft Outlook bilgisayarlarda, bağımsız bir uygulama olarak veya bir kurumsal ağ ortamında SharePoint ve Exchange Server ile kurulabilir ve kullanılabilir.

Kaynak: ZdNet

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.