Haberler

Qualcomm Yeni Orta Seviye İşlemcisini Duyurdu

Qualcomm, bugün Snapdragon 750G 5G mobil yonga setini duyurdu. Orta üst seviye telefonlar için üretilen işlemci, bir dizi premium özelliği beraberinde getiriyor.

Yeni işlemcinin, selefi olan Snapdragon 730 G‘ ye göre %20 daha güçlü olduğunu belirten Qualcomm’un açıklamasında işlemciye dair bazı bilgileri paylaşmış.

  • Adreno 619 Grafik birimine yer verilen işlemcide önceki nesile göre %10’luk bir performans artışı söz konusu.
  • Ayrıca Qualcomm AI Engine üzerinde de iyileştirmeye giden Qualcomm, önceki nesile göre %20’ye kadarlık bir performans artışı yakalamış.
  • Kryo 570 çekirdeğini kullanan işlemci, performans bazında yine selefinin önüne geçerek %20’lik bir artış yakalamış.
  • Snapdragon X52 5G Modem-RF sistemine sahip olan işlemci, 5G’ye hazır bir şekilde orta segment telefonlarda bizleri bekliyor olacak.

Snapdragon 750G kullanan ilk cihazların 2020’nin sonunda çıkacağını söyleyen Qualcomm, ilk ticari ürünün Xiaomi tarafından kullanılacağını belirtti.

Son olarak, Qualcomm ürün yönetimi Başkan Yardımcısı Kedar Kondap, “Snapdragon 7 serisi 5G mobil platformlarımızla büyük bir ilgi görmeye devam ediyoruz. Her zaman OEM müşterilerimizin artan ihtiyaçlarını desteklemenin yollarını arıyoruz. Snapdragon 750G, daha da geniş bir kitleye bir dizi birinci sınıf mobil özellik sunuyor.” dedi.

Kaynak

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Qualcomm Yonga Setlerindeki Açıktan Dolayı Milyonlarca Android Telefon Risk Altında

Microsoft’tan, Qualcomm Wi-Fi Sürücü Problemine Çözüm

Qualcomm’dan Samsung Ve Lg Kullanıcılarına Kötü Haber

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu