Haberler

Electronic Arts Fifa 21 Demosu Yayınlamayacak

Futbol oyunlarının müdavimi olan Fifa serisinde, uzun yıllardır devam eden oynanılabilir demo yayınlama geleneği son buldu.

Şirket Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, “Fifa 21 için bir demo yayınlamıyoruz. Geliştirici ekibimizin zamanını demoya harcamak yerine, mevcut ve yeni nesil konsollardaki Fifa 21 deneyimini geliştirmek için kullanmaya karar verdik.” dedi.

Yapılan açıklamayla oyun severleri kızdıran EA, yaptığı hamleyle çoğu kullanıcının oyunu deneyimlemeden satın almasını engellemiş oldu. Reddit gibi sosyal platformlarda tepki gösteren oyuncuların bu isteğine karşılık EA tarafında bir geri adım atılacak mı merak konusu.

Fifa 21 Ne Zaman Çıkacak ?

9 Ekim tarihinde satışa sunulacak olan oyun PC ve konsollara gelecek. Ultimate veya Champions sürümünü alanlar içinse çıkış tarihi 6 Ekim olarak belirlenmiş.

Oyunun Türkiye fiyatları ise cep yakan cinsten. Steam’de standart sürüm için 419,99 TL olarak belirlenen fiyat, konsol tarafında ise Ps4′ te 499,90 TL; Xbox One serisinde 497,50 TL olarak belirlenmiş. Normalde Steam üzerinden yerel fiyatlandırma sunan oyun firmaları arasında görünen o ki Electronic Arts dahil olmamış.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu