Anasayfa » Playstation 5 Tanıtımı Amerika’daki Protestolar Nedeniyle Ertelendi

Makaleyi Paylaş

Haberler

Playstation 5 Tanıtımı Amerika’daki Protestolar Nedeniyle Ertelendi

Playstation 5 süpriz bir şekilde tanıtımına hazırlanırken, Amerika’daki olaylar nedeniyle şimdilik iptal edildiği duyuruldu.

Geçen hafta Sony’in Playstation 5 ve ilk oyunun tanıtımı yapacağının tahmin edildiğini haberimizde sizlerle paylaşmıştık.

Ardından Sony, tahmin edilen etkinliğin doğruladı ve 4 Haziran’da yapılacağını resmi olarak duyurdu.

Sony, etkinliğini “oyunların geleceği” ile duyurarak, daha yüksek performans isteyen oyunlar için hazır olduğunu göstereceği tahmin ediliyor.


Amerika’daki Protestolar etkinliğin iptal olmasına sebep oldu

Bildiğiniz üzere, Amerika’daki bir siyahinin (George Floyd) orantısız güç kullarak öldürülmesi ile halk ayağa kalktı ve tüm dünyanın dikkatini çekti. Bazı ünlü isimler, protestolara katılarak destek verirken, birçok ünlü de sosyal hesaplarından destek verdi. Sony de bu yaşanan talihsiz olaylara tarafsız kalmayarak, “Dünya çapındaki oyuncuların PS5 oyunlarını görmek için heyecanlı olduklarını görsek de, şu anda kutlama zamanı olduğunu düşünmüyoruz ve şimdilik sessiz kalmak ve daha önemli seslerin duyulmasına izin vermek istiyoruz.” notunu paylaştı.

Merakla beklenen Playstation 5 detayları ve fiyatı hakkında henüz bir bilgi paylaşılmadı.

Makaleyi Paylaş

sistem uzmanı, mali müşavir, işletme müdürü. İnterneti,okumayı,üretmeyi ve paylaşmayı seven

Cevap bırakın

Email adresiniz gizli kalacak Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

Bunları kullanabilirsinizHTML etiketler ve öznitelikleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>