Haberler

Playstation 5 Tanıtımı Amerika’daki Protestolar Nedeniyle Ertelendi

Playstation 5 süpriz bir şekilde tanıtımına hazırlanırken, Amerika’daki olaylar nedeniyle şimdilik iptal edildiği duyuruldu.

Geçen hafta Sony’in Playstation 5 ve ilk oyunun tanıtımı yapacağının tahmin edildiğini haberimizde sizlerle paylaşmıştık.

Ardından Sony, tahmin edilen etkinliğin doğruladı ve 4 Haziran’da yapılacağını resmi olarak duyurdu.

Sony, etkinliğini “oyunların geleceği” ile duyurarak, daha yüksek performans isteyen oyunlar için hazır olduğunu göstereceği tahmin ediliyor.

Amerika’daki Protestolar etkinliğin iptal olmasına sebep oldu

Bildiğiniz üzere, Amerika’daki bir siyahinin (George Floyd) orantısız güç kullarak öldürülmesi ile halk ayağa kalktı ve tüm dünyanın dikkatini çekti. Bazı ünlü isimler, protestolara katılarak destek verirken, birçok ünlü de sosyal hesaplarından destek verdi. Sony de bu yaşanan talihsiz olaylara tarafsız kalmayarak, “Dünya çapındaki oyuncuların PS5 oyunlarını görmek için heyecanlı olduklarını görsek de, şu anda kutlama zamanı olduğunu düşünmüyoruz ve şimdilik sessiz kalmak ve daha önemli seslerin duyulmasına izin vermek istiyoruz.” notunu paylaştı.

Merakla beklenen Playstation 5 detayları ve fiyatı hakkında henüz bir bilgi paylaşılmadı.

Yaşar YILMAZER

İnterneti, okumayı, üretmeyi seven. Sistem uzmanı, mali müşavir, bütçe ve raporlama uzmanı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.