Cloud Computing

Office 365 Pro Plus Deployment Bölüm – 4 Create Application in Configuration Manager

Office 365 Pro Plus Deployment makale serimizin bu bölümünde System Center ürün ailesi içinde bulunan Configuration manager yazılımı ile Office 365 Pro Plus yazılımımızın dağıtım işlemini gerçekleştireceğiz.

System Center Configuration Manager yazılımının yeteneği olan Applications Manager ile yazılım dosya ve klasör dağıtımını gerçekleştirebilir, dağıtımını gerçekleştirmiş olduğumuz istemci bilgisayarlar üzerinde yönetimini yapabilir, dağıtım öncesi belirli kriterler verebilir ve dağıtım öncesi dağıtım sonrası durum hakkında raporlar alabiliriz. Özet olarak System center Configuration manager ile diğer dağıtım senaryolarına göre daha az efor ile çok daha güçlü yeteneklere sahip olabilmekteyiz.

Makalemizin bundan sonraki bölümünde Office 365 Pro Plus yazılımının System Center ile dağıtım işlemlerini ve dağıtım sonrası kontrolleri raporları inceleyeceğiz.

clip_image002

System center Configuration manager üzerinde Software Library / Application Management / Applications bölümüne geliyoruz ve Create Application sihirbazını çalıştırıyoruz.

clip_image004

Specify setting for this application bölümü içinde, özet olarak bahsetmiş olduğum SCCM in yetenekleri olan dağıtım senaryolarını görebilmektesiniz. Manually specify the application information seçimini gerçekleştiriyorum ve davam ediyorum.

clip_image006

Specify information about this application bölümünde dağıtımını gerçekleştirecek olduğum Office 365 Pro Plus hakkında bilgiler veriyorum. Publisher bölümünde Microsoft ve Software version bölümüde ise Office 365 Pro Plus ın indirmiş olduğum son sürümü olan versiyon numarasını sihirbaza yazıyorum.

clip_image008

Specify the configuration Manager Application Catalog enty bölümünde Office 365 Pro Plus ın katalog bilgilerini, dil seçimini gerçekleştiriyorum.

clip_image010

SCCM üzerinde application wizard başarılı bir şekilde oluşturuldu ve özet bilgileri sigirbaz tarafından bizlere paylaşıldı.

clip_image012

Oluşturmuş olduğumuz Office 365 Pro Plus Application Paketi hazır durumda ve görüldüğü gibi Deployment Types ve Deployment bölümleri boş ve dağıtılmak üzere bizleri beklemekte.

Makalemizin bir sonraki bölümü olan Create Deployment Type in Configuration Manager makalesi ile işlemlerimize devam edeceğiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.