Haberler

NVIDIA’nın Kripto Madencilerine Özel Grafik Kartı Göründü

NVIDIA geçtiğimiz ay duyurduğu oyuncular ve kripto para madencilerine özel grafik kartının üretimine başladı. İlk kart, NVIDIA’nın kripto para birimi madenciliği serisini duyurmasından yaklaşık üç hafta sonra ortaya çıktı.

Son dönemlerde adını sıkça duyduğumuz kripto para dünyası oldukça hareketli bir süreç içerisinde. Kripto para ve kripto para madenciliğine artan ilgi nedeniyle ekran kartı stoklarında ciddi azalmalar görüldü. NVIDIA tarafından yapılan hamle ise hem oyuncuların hem de kripto para madencilerinin ilgisini çekmeyi başardı. İki kısmı bulunan hamlenin ilk adımı yeni gelen RTX 3060 ekran kartlarının madencilik işlem gücünün %50 oranında azaltılacağı oldu. İkinci addım ise NVIDIA’nın madencilere özel olarak ürettiği CMP (Cryptocurrency Mining Processor) oldu. Bu kartlar işlem güçlerine göre 5 farklı seri ile karşımıza çıkacak. Ethereum madencilerini sevindiren bu gelişmenin serileri ise 30HX, 40HX, 50HX ve 90HX olarak adlandırılıyor.

Kripto pazarına gittikçe artan ilgiye kayıtsız kalmayan firmanın, üretime geçireceği grafik kartlarını 2021’in ilk çeyreğinde satışa çıkarması bekleniyor.

Grafik kartlarının işleme verileri ise şu şekilde;

Kaynak: videocardz

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.