Haberler

iPhone 12 Mini Üretimi Büyük Oranda Azaltıldı

Apple beklentileri karşılamayan satış oranı için iPhone 12 mini modelinin üretimini yavaşlatma kararı aldı.

Serinin Giriş Modeli iPhone 12 mini
Serinin Giriş Modeli iPhone 12 mini

Serinin yenisi mini modeli aynı zamanda bu yıl tanıtılan modeller arasında en uygun fiyatlı telefondu. 23 Aralık‘ta Türkiye’de satışa çıkan 12 mini modelinin satış rakamları oldukça düşük seviyede seyrediyor. Küçük boyutuyla dikkatleri üzerine toplayan kompakt tasarım Apple’ın hazırladığı satış grafiklerinde istenen seviyeye ulaşmayı başaramadı.

Satış rakamları beklentilerin çok altında kalan 12 mini modeli, serinin toplam satış miktarını oldukça olumsuz oranlarla aşağıya çekiyor. Cupertino merkezli teknoloji devi Apple, yılın ilk yarısında toplam 75 milyon adet iPhone satışı gerçekleşmesini bekliyor. Ancak bu rakam bir önceki satış dönemine göre %20 daha düşük. Bu beklentinin düşüş nedeni ise iPhone 12 modelinin oldukça düşük satış oranına sahip olması.

Gelen bilgiler 12 mini modelinin üretim miktarının büyük oranda düşürüldüğüne işaret ediyor. Modelin küçük ekranı ve beğenilmeyen bileşenleri ilgisiz kalmasının nedenlerini olarak gösteriliyor. Şirketin bu yıl ve önümüzdeki yıllarda üretiminde daha verimli modellere yer vereceği söylentiler arasında. Bu nedenle bu yılın son çeyreğinde tanıtılması beklenen 13. seride mini modelinin tanıtılmayacağı bekleniyor.

Kaynak: engadget

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.