Haberler

Nintendo Dynamo Pictures’ı Satın Alarak Kendi Animasyon Stüdyosunu Kurdu

Nintendo CG prodüksiyon firması Dynamo Pictures’ı satın aldı. Firmanın isminin Nintendo Pictures olarak değiştirileceği duyuruldu. Bu yeni alım ile stüdyo, Nintendo fikri mülklerini kullanan görsel içeriklerin üretiminde çalışacak. Nintendo Pictures bilgisayar destekli animasyon filmlerin planı ve prodüksiyonu üzerinde çalışmaya devam edecek.

Dynamo Pictures’ın imdb sayfası bakıldığında, firmanın repertuarını Death Stranding, Persona 5 gibi oyunlarda hareket yakalama çalışmaları ve Metroid Other M oyununda ise post-prodüksiyonun oluşturduğu görülebiliyor.

Alım Nintendo’nun son yıllardaki en büyük sinametik girişimlerinden biriyle aynı döneme karşılık geliyor. Söz konusu girişim başrolünü Chris Pratt’in oynayacağı Super Mario Bros animasyon filmi. Filmin önümüzdeki yılın baharında gösterime girmesi bekleniyor.

Super Mario’nun en son sinematik adaptasyonu bundan 30 yıl önce gerçekleşmişti. Başrollerini Bob Hoskins ve John Leguizamo’nun paylaştığı Super Mario Bros, 1993 yılında gösterime girmişti. Pokemon markasına dayanan canlı adaptasyon Detective Pikachu ise 2019 yılında yayınlandı.

Kaynak: theverge.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu