Haberler

Netflix, Reklamlı Abonelik Ücretlerini Açıkladı!

Dünya’nın en popüler içerik platformlarından Netflix, reklamlı abonelik ücretlerini açıkladı. Fiyatlar beklenenden daha pahalı…

Netflix, son açıklamasıyla birlikte platformuna reklamlı abonelik getireceğini, bu hizmetin yakın zamanda yayınlanacağını duyurmuştu. Bunun ardından bugün gelen açıklamayla birlikte şirket, reklamlı aboneliklerin fiyatlarını yayınlayarak pek çok soruya da yanıt verdi. Fiyatlar aylık 37,99 TL’den başlayarak 77,99 TL’ye kadar devam ediyor.

Yüz binlerce kişiye dizi, film ve oyun hizmeti vermesiyle bilinen platform, getirdiği güncellemeyle birlikte reklamlı abonelik hizmetini de resmen aktif etti. Reklamlı abonelik sistemi içerisinde Netflix, bir saat içerisinde yalnızca dört dakika reklam göstermeyi planlıyor. Bununla birlikte farklı paketlere ayrılan hizmet, satın alınmaya göre kullanıcıya reklamlar sunacak.

Netflix Reklamlı Abonelik Sistemi 2023’te Gelecek!

Konu hakkında yapılan açıklamalara göre, Netflix reklamlı abonelik sisteminin önümüzdeki yıl içerisinde nisan ayında gelebileceği söyleniyor. Sistemin daha çok normal aboneliklere göre tekil kullanıcılar için daha iyi olduğu da yapılan açıklamalarda mevcut. Bunun yanında farklı bir konuya da değinen şirket, reklamlı abonelik sistemini kullananların öncelikle belirli içerik kataloğuna erişebileceği, ardından bütün dizi ve filmleri görebileceği söyleniyor.

Reklamlı abonelik sistemi açıklandıktan sonra Türkiye için de fiyatlar oldukça fazla merak edilmeye başlandı. Sistemi üç farklı pakette sunmayı planlayan şirket, dolar üzerinden açıklamalar yapsa da TL karşılığı da belli oldu. Sunulacak paketlerin fiyatları ise şu şekilde:

  • Temel Plan, 480P çözünürlük ve Tek cihaz kullanımı: Aylık 9,99 Dolar – 37,99 TL  
  • Standart Plan, 1080P çözünürlük ve İki cihaz kullanımı: Aylık 15,49 Dolar – 57,99 TL  
  • Özel Plan, 4K çözünürlük ve Dört cihaz kullanımı: Aylık 19,99 Dolar – 77,99 TL  

Okumaya Devam Edin:

Netflix’ten Yeni Mobil Oyun: Heads Up!

Netflix Bulut Oyunlar Konusunda Yeni Adımlar Atıyor!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu