Haberler

Netflix Bulut Oyunlar Konusunda Yeni Adımlar Atıyor!

Dünya’nın en popüler video akış platformu Netflix, yeni oyun sistemi olan Netflix Games platformunu geliştirmeye devam ediyor. Şirket, bu sefer bütün oyunlarını bulut hizmetine taşımaya başlıyor.

1997 yılından bu yana aktif olarak hizmet gösteren Netflix, oyun alanında da girmesiyle sektörde büyük bir alana sahip oldu. Bütün kullanıcılar Netflix Games sayesinde oyunlara erişebiliyor ve dilediği kategoride oyunları oynayabiliyordu. Yeni açıklanan duyuru ile birlikte ise oyun sayısında artış yakalamak isteyen şirket, oyunlarını buluta taşımayı planlıyor.

Yakın zamanda ortaya çıkan ve müşteri kitlesi bir anda yükselen Netflix Games, yeni adımlar atmaya devam ediyor. Şirketin benimsediği yeni politikalar ile birlikte beliren bu sistem, bütün Netflix üyelerine özel olarak sunuldu. Bunun yanında şu an kısıtlı bir oyun sayısı olsa da bulut sisteminin gelmesiyle birlikte geniş bir oyun ağı oluşturulacağı düşünülüyor.

Netflix Games Bütün Cihazlarda Kullanılabilecek!

Piyasa üzerinde yer alan GeForce Now, Google Stadia ve Xbox Cloud Gaming tarzındaki birçok şirket, bulut tabanlı oyun hizmeti vermektedir. Kendisini bu sektöre girmek için hazırlayan Netflix Games ise bu alanda oldukça iddialı olarak hızlı adımlar atacağa benziyor. Şirket daha öncesinde bu tarz alanlarda bulunmasa bile oyun tarafında da kendisini kanıtlamak ve başarıyı yakalamak istiyor.

Netflix Games’in sunacağı bulut servis ile birlikte dilediğiniz cihaz ve konum sayesinde oyun oynamaya başlayabileceksiniz. Servisin sizden istediği belirli özellikler cihazda bulunuyorsa ve herhangi bir olumsuzluk göz edilmiyorsa direkt olarak çeşitli oyunlara bağlanabileceksiniz. Buradaki en önemli şey ise internet hızınızdır. İnternet hızı oldukça az olan ve bağlantı kapasitesi için yeterli olmayan üyeler, sisteme bağlanamayarak geri kalabilirler. Bu yüzden Netflix Games’e bağlanmak için sadece uygun internet koşulunu yaratmanız yeterli olacaktır.

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu