Haberler

Netflix’ten Yeni Mobil Oyun: Heads Up!

Teknoloji ve medya hizmet sağlayıcısı Netflix, mobil oyun konusunda yeni açıklamalar yaptı. Kuruluş bu alandaki ilk oyunu tanıtarak şimdiden büyük bir dikkat çekiyor!

Video platformu alanındaki başarısını farklı sektörlerde de yakalamak isteyen Netflix, yeni bir projesini duyurdu. Geçtiğimiz günlerde oyun konusunda yeni bir açıklama yaptıktan sonra mobil oyun açıklaması gelmesi herkesi şaşırttı. Blog sayfasından detaylara değinen platform, detaylı şekilde oyunu anlatarak hangi sistemlerden oynanabileceğini açıkladı.

Netflix Oyunu 15 Farklı Dilde Sunulacak!

Netflix, kendi sitesi üzerinden yaptığı açıklamalarda belirli konulara değinerek büyük bir gelişme yaşanacağını söyledi. Birçok dil desteğiyle birlikte gelecek olan oyun, yakın zaman içerisinde açılarak abonelerin oynamasına izin verilecek. Bunun yanında oynamak isteyen herkes Netflix ücretli abonelik sisteminden yararlanarak ”Heads Up!” oyununu oynayabilecek. Abonelerinin ve bütün sosyal medyanın dikkatini çeken şirket, blog yazısında şu ifadelere yer verildi:

’Netflix hayranlarına güzel bir haberimiz var! Buluşmalarınız, görkemli balolarınız ve AV Kulübü toplantılarınız yeni bir boyut kazanmak üzere! Bugün popüler bir mobil oyunun Netflix’ten ilham alan destelerle oynanan özel sürümü Netflix Heads Up!’ı tüm dünyadaki Netflix üyelerine sunuyoruz. Bu şamatalı oyunda oyuncuların tek yapması gereken diğer bir oyuncunun alnındaki kartta yazılı olanları bir dakikadan kısa bir sürede tahmin etmek. Ellen Digital Ventures ile birlikte hazırlanan Netflix Heads Up!; Bridgerton, Stranger Things ve Squid Game gibi popüler dizilerimizden, GEEKED veya Strong Black Lead gibi sevilen sosyal kanallarımızdan ve diğer eğlence kategorilerimizden ilham alan 28 farklı desteyle üyelere Netflix IQ’larını ölçme fırsatı sunuyor.” dedi.

Bu konuların yanında oyun içinde açıklamalar gerçekleştiren Netflix, oyun içerisinde yapılabilecek şeylerden ve modlardan da bahsetti. Şirket farklı platformlarda oyun akışını paylaşmaya da izin verecek ve iki farklı işletim sistemine de oyunu sunacak.

‘’Netflix Heads Up! herkes tarafından oynanabilir. Yani beş veya elli kişilik bir grup olması fark etmeksizin herkes oyuna katılabilir. Hatta fiziksel olarak orada olmayanlar bile! Oyunları kolayca kaydedip videoları Instagram, TikTok, WhatsApp ve diğer platformlar aracılığıyla ailen ve arkadaşlarınla kolayca paylaşabilirsin. Üstelik hepsi bu kadar da değil. İlk kez dünya genelindeki Netflix hayranları, oyunları Android ve iOS cihazlarında Fransızca, Almanca, İtalyanca, Japonca, Korece, Portekizce (Brezilya) ve Tayca dâhil 15 farklı dilde oynayabilecek.’’

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu