Haberler

Mozilla İşten Çıkarmaların ve Büyük Değişikliklerin Geleceğini Duyurdu

Dünya çapında tüm şirketler, büyüklüğü ne olursa olsun COVID-19 süresinde sert bir şekilde etkilendi. Tabi ki, daha küçük olan şirketler, fazla kaynağa sahip olan şirketlere göre daha zor bir zaman geçirdiler. Tam olarak küçük bir şirket olmasa da Firefox üreticisi Mozilla, bu virüsünde etkileriyle gelir akışı bulmak için mücadele ediyordu. Şimdi Mozilla şirketi 250 kişinin işten ayrılmasına ve yeniden bir yapılanmaya başvurmak üzere.

Birçok şirket gibi, Mozilla’nın da COVID-19 ortaya çıkmadan önce büyük planları vardı. Firefox; geliştirmelerini devam etmek, diğer projelerini ve ürünlerini finanse etmek için yeni kaynaklar bulmak üzereydi. Kısa bir süre önce ise, kendi VPN hizmetlerini aylık 4,99 $’a kullanıcılara sunmuşlardı.

Ne yazık ki, vakıf ve şirket zor zamanlar geçiriyorlar, stratejilerini ve yeniden yapılanmalarını düzgün belirlemek zorundalar. Herhangi bir yeniden yapılanmada olduğu gibi 250 kişiye kadar işten çıkarmalar olacak görünüyor. Çıkarılanlar da 2020’nin sonuna kadar tazminat ve geçmiş performans ikramiyelerini alacaklar.

Bir yandan da bu tek değişiklik olmayacak. Şirketin odak ve zihniyeti değişecek gibi, ürünlerine odaklanıyorlar ve yeni ürünler üretiyorlar. Ayrıca, yeni gelir akışına katkıda bulunmayan, hatta gerekenden daha pahalıya mal olan iç araçlar ve platformlardan da uzaklaşıyorlar.

Bu sürecin Firefox’un gelişimini nasıl etkileyeceği hala belirsiz ve oldukça yavaş gelişmesi ise kullanıcılarını rahatsız edecek gibi duruyor. Bu durumlara bakılırsa; Chrome’un önemli rakiplerinden biri olan bu tarayıcı için durumun iyiye işaret olmadığı gözüküyor.

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.