Haberler

MiTalk: Xiaomi’den Clubhouse’a Rakip Uygulama

MiTalk uygulaması, Clubhouse’a rakip olacak özelliklere sahip. Uygulama şimdilik Çin’de kapalı beta olarak kullanıma sunuldu.

Nisan 2020 yılında piyasaya sürülen Clubhouse uygulaması, kullanıcılar tarafından oldukça ilgi gördü. Davetiye sistemiyle katılım sağlanan uygulama, sadece iOS tabanlı cihazlar için yayınlanmıştı. Uygulamanın popülerleşmesi sonrasında sosyal medya devleri Facebook ve Twitter, Clubhouse’a rakip olacak uygulamaları geliştirmeye başladı. Şimdi ise bu akıma Xiaomi de uygulamasıyla katıldı.

MiTalk uygulaması aslında 2010 yılında anlık mesajlaşma uygulaması olarak kullanıma sunulmuştu. Ancak mesajlaşma uygulaması, kullanıcı tarafından beklenen ilgiyi görmeyince 19 Şubat 2021’de faaliyetlerine son verildi. Bu gelişmenin ardından Xiaomi 26 Şubat’ta MiTalk uygulamasını Çin’de Clubhouse klonu olarak yeniden kullanıma sundu.

MiTalk

Çin’de Clubhouse uygulamasının yasaklanmasının ardından yaşanan bu gelişme, MiTalk uygulamasını popüler bir hale getirebilir. Halihazırda davetiye kodlarıyla Android için kapalı beta testlerine başlanan uygulama, yakın zamanda genel kullanıma sunulması bekleniyor.

Kaynak: gizmochina.com

Son Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.