Haberler

Microsoft ve SAP, Embrace Projesini Sonlandırıyor

SAP, kullanıcılarının buluta taşınmasını kolaylaştımak için Microsoft ile başlattığı Embrace projesinin karşılıklı olarak sonlandırma kararı aldıklarını açıkladı.

SAP 2019 baharında, müşterilerin SAP’nin kurumsal kaynak planlama (ERP) yazılımı S/4HANA’yı buluta taşımasına yardımcı olacak Embrace adlı bir bulut programını duyurmuştu. Birkaç ay sonra SAP ve Microsoft , Microsoft Azure SAP’nin “tercih edilen bulutu” yapan bir ortaklığı imzalamışlardı. Genel olarak, anlaşma SAP müşterilerinin Microsoft’un bulutuna geçmesini kolaylaştırdı, ancak iki şirket birbirlerinin ürünlerini birlikte satacaklardı.

SAP kıdemli başkan yardımcısı David Robinson “müşteri geri bildirimlerine dayanarak, 30 Haziran’dan itibaren ilişkinin satış kısmı sona erecek. SAP sözcüsü, pazara açılma unsurunun “Azure ile liderlik etme” sona erdirilmesinin iki şirket arasında “karşılıklı bir karar” olduğunu ve ortaklaşa ürün ve programlar oluşturmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi. Kısacası, SAP’nin müşterileri Azure’un yanı sıra Amazon Web Services ve Google Cloud ile çalışmak istiyor ve SAP müşterileri hangi bulutu seçerlerse seçsinler eşit şekilde desteklemek istiyor. Eski anlaşmaya göre SAP, müşterileri farklı bir bulutu tercih etmemişlerse yazılımlarını Microsoft Azure kullanarak çalıştırmaya teşvik ediyordu.

Microsoft sözcüsü, Embrace ortaklığının erken sona ermediğini belirtti: “SAP ile ortaklığımıza değer veriyoruz ve yenilikler yapmaya ve müşterilere birlikte hizmet vermeye devam etmeyi dört gözle bekliyoruz.” dedi.

Forrester başkan yardımcısı ve baş analisti Liz Herbert’e göre, satış ortaklığını sona erdirme kararı, işletmelerin birden çok bulut platformundan hizmet satın aldığı çoklu bulut konusuna sektör genelinde daha fazla önem verildiğinin bir işareti olabilir diyor.

Microsoft ve SAP, birlikte teknoloji oluşturmaya odaklanacak

Satış ilişkisi sona ererken Robinson, Microsoft ile ortaklığın yeni ürünler sunmaya devam etmesini bekliyor.

Microsoft’un mesajlaşma ve işbirliği uygulaması Teams uygulamasını SAP’nin iş yazılımı uygulamalarıyla daha uyumlu hale getirmeyi ve SAP ve Microsoft Azure için daha fazla güvenlik hizmeti oluşturmayı planladığını söyledi. 

Genel ortaklık 2022’nin 3. çeyreğine kadar devam edecek.

Kaynak: webpronews.com

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Bu normal bir durum aslında, multi cloud her geçen gün yaygınlaşıyor ve SAP gibi kritik sistemler için müşterilerin farklı cloud platformlarında da eşit hak ve destek istemesi normal.Ama günün sonunda bu program sayesinde pek çok müşteri Azure ile tanıştı, cloud sistemleri üzerinde SAP sistemlerinin nasıl çalıştığını öğrenmiş oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.