Haberler

Microsoft Teams’ten Heyecan Verici Yeni Özellikler

Microsoft, Teams’e gelen veya yakında gelecek yeni özelliklerin duyurusu yaptı. Yeni özelliklere bakınca gerçekten heyecan verici yenilikler göze çarpıyor.

Şuanda Microsoft Teams kullanarak web seminerleri, özel kayıt, zengin sunum seçenekleri, katılımcının sohbeti ve videosunu devre dışı bırakma yeteneği gibi toplantı sahibi kontrolleri ve etkinlik sonrası raporlama gibi uçtan uca deneyimleri kullanıcılara sunuluyor.  Web semineriniz 1.000’den fazla katılımcıya ulaşırsa, Teams, 10.000 kişilik görüntülenebilir yayın deneyimine uyum sağlamak için sorunsuz bir şekilde ölçeklenebiliyor ve bu sayının yıl sonunda kadar 20.000 kişilik web seminerlerine doğru gidiyor.

Bu yeni etkinlik özellikler mevcutta kullanılan Office ve Microsoft planlarının çoğunda bulunmakta.

Microsoft’un duyurduğu “Microsoft Teams Connect” özelliği ile artık sohbet odalarını kurum içine veya kurum dışına kolayca paylaşabileceksiniz. Şuanda Private Preview olan özellik ilerleyen günlerde genel kullanıma sunulacak.

Teams Üzerinde “Microsoft PowerPoint Live” Uygulaması

Bu özellik sayesinde artık Teams toplantılarında daha verimli sunumlar gerçekleşebilecek ve tek ekranda sunum ve içerikler yönetebileceksiniz.

Dinamik Görünüm

Bu özellik ile toplantıya katın kişiler, konuşmaya katıldıklarında Teams kişilerin ayarları otomatik olarak ayarlanıyor ve bu şekilde toplantılara kendi kişisel ayarlarınız ile devam edebiliyorsunuz. Yine bu özellik yakında hizmete sunulacak.

Toplantıdaki herkesi görmeyi kolaylaştırmak için “Together Mode” ve “large gallery” dahil olmak üzere 
Microsoft Teams odalarına yeni galeri görünümleri getiriliyor. Ve odanın bir veya iki ekranı olsun, toplantı içeriğini ve evden katılan herkesle aynı anda görebiliyorsunuz.

 Microsoft Teams Intelligent

Bu özellik ile 10 kişiye kadar ses ve davranış tanıma özelliği geliyor. İster uzaktan çalışıyor olun, ister konferans odasındaki toplantıyı takip edin, toplantı sırasında kimin ne dediğini etkili bir şekilde görebileceksiniz. Microsoft, EPOS ve Yealink ile oluşturulan sohbet odalarında bu özelliğin başarı ile test edildiğini söylüyor.

Microsoft Teams Sertifikalı İlk Monitör

Dell Video konferans monitörünü ve Poly 21

Bu yeni monitörler, mikrofon, hoparlör, kamera ve ışık gibi kritik konferans donanımlarını doğrudan monitöre entegre ediyor, böylece çalışanlar, toplantılarındaki verimi üst düzeye çıkarmak için bilgisayarlarını USB aracılığıyla kolayca bağlayabiliyor. Poly’nin yeni P15 video çubuğu, mevcut bir monitörü yüksek kaliteli bir Teams platformuna dönüştüren, montajı kolay bir çevre birimi. Son olarak, yeni Kam 130 tarafından Aver ışıkları da entegre ederek kullanıcıların görüntülü toplantılarda iyi deneyimi sunuyor.

Güvenli İletişim

Teams bire bir Microsoft Teams aramaları için uçtan uca şifrelemeyi (E2EE) destekleyecek ve hassas çevrimiçi görüşmeler için ek bir seçenek sunacaktır.

Microsoft Viva

Kullanıcılar ile ilgili tüm deneyim ve içerikleri ortak bir platformda toplayarak, çalışanlar ile şirket arasındaki bağları güçlendiriyor.

Son olarak, Viva Learning, Microsoft Teams’de, insanların LinkedIn Learning, Microsoft Learn, üçüncü taraf içerik sağlayıcıları ve bir kuruluşun içeriği dahil olmak üzere kuruluş genelindeki içerikleri keşfedebilecekleri,paylaşabilecekleri, önerebilecekleri ve bunlardan öğrenebilecekleri merkezi bir merkez sağlıyor.

Detaylı bilgiyi buradan erişebilirsiniz

Kaynak: microsoft.com

Bir Yorum

  1. Merhaba, mikrosoft teâms ile bu sene tanıştım..iyi ki tanışmışım…ben üniv.son sınıf öğrencisiyim..geçen sene kaydımı dondurmuştum…iyi ki dönüşürmüşüm.. bu seneki dersler , kısaca teams diyoruz,teams üzerinden on line ders tapıyoruz…bu arada Sanat Tarihi okuyorum…bilgilendirmeniz için teşekkürler…iyi çalışmalar…😊

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.