Haberler

Microsoft Teams Rooms, Android Versiyonu İçin Yeni Özellikler Kazanıyor

Microsoft, Android’deki Teams Rooms için bir dizi geliştirme duyurdu

Microsoft, yeni bir blog gönderisinde yaptığı açıklamada, güncellenmiş bir takvim, Android dokunmatik konsolda Windows’tan ilham alan iyileştirmeler ve kişisel bir hesaptan katılan kullanıcılar için arka planı bulanıklaştırma yeteneği dahil olmak üzere Android’deki Teams Rooms uyguaması için bir dizi iyileştirme duyurdu.

Ek olarak Windows, iOS ve Android’de Teams özellik güncellemelerinin yanı sıra PowerPoint gibi Office 365 uygulamalarıyla ilgili entegrasyonlara ayak uydurmak hayli zor bir iş.

Microsoft, Android’deki Teams Rooms ile kullanıcıların mevcut toplantıyı gelecekteki toplantıların yeni bonuslarıyla birlikte görmelerine olanak tanıyan daha “sağlam” bir takvim deneyimi vaat ediyor.

Android cihaz kullanıcıları, artık fiziksel bir uzaktan kumanda gibi görünmeyen yeni bir dokunmatik uzaktan kumanda konsol deneyimine sahip olacaklar. Android uygulamasını Windows 10’daki Teams Rooms uygulaması ile daha uygun hale geliyor. Ancak kullanılabilirlik, Android tabletin veya akıllı TV’nin destekleyip desteklemediğine bağlı olacak.

Ayrıca, uygulama artık mevcut ve yaklaşan toplantıların yanı sıra en önemli toplantı ve arama işlevini de görüntülüyor.

İsteğe bağlı bir ekstra olduğu için kullanıcılar dokunmatik konsola ihtiyaç duymayacak. Android’deki Teams Rooms uygulaması konsol olmadan da işlevini yerine getiriyor olacak.

Microsoft, “Bununla birlikte, dokunmatik konsol eşleştirildikten sonra, görüşme yapılan ekrandaki kontrol düğmeleri gizlenecek ve cihaz kullanımı dokunmatik konsoldan yapılabilecek.” diyor.

Toplantılar sırasında gizliliği artırmak için bulanık arka planların kullanımı geçtiğimiz yıldan bu yana oldukça fazla kullanılmakta. Son güncelleme ile, Teams Rooms üzerinde Android kişisel hesabı ile oturum açan kişiler de artık arka planlarını bulanıklaştırabilecekler.

Ayrıca Microsoft, Microsoft Teams Rooms’un Android versiyonuna toplantı kayıtlarını başlatma ve durdurma özelliğini ekledi. Kullanıcılar bu özelliği, üç nokta (…) menüsünün altındaki “Kaydı başlat” seçeneği ile ulaşabilirler.

Bunun yanında, Android kullanıcıları artık aynı menüdeki yeni “Beyaz tahtayı paylaş” düğmesiyle doğrudan cihazlarından bir beyaz tahta oturumu da başlatabilecekleri bir özelliğe kavuşuyorlar.

Kaynak: zdnet.com

Diğer Haberler

Amazon, Türkiye’deki faaliyetlerini genişletiyor
Neuralink, Bu Maymunun Zihniyle “Pong” Oynadığını Söylüyor
LinkedIn, 500 Milyon Kullanıcının Bilgilerinin Sızdırılması Hakkında Bir Açıklama Yaptı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.