Haberler

Microsoft Son Windows Server Güncellemelerinin DNS Sorunlarına Neden Olduğunu Açıkladı

Microsoft, Windows Server 2019 sistemlerinde DNS çözümleme sorunlarına yol açabilecek DNS stub zones yükleme hatalarına neden olan bir sorun üzerinde çaşlıştıklarını açıkladı. Windows health dashboard yayınlanan ayrıntılara göre, kullanıcıları bu sorunla 25 Ocak ve sonrasında yayınlanan güncellemeleri yükledikten sonra karşılaşacaklar. Microsoft , “25 Ocak 2022 (KB5009616) ve daha sonra Windows Server’ın DNS Sunucusu rolünü yüklü olan sistemlerde güncelleştirmeleri yükledikten sonra , DNS stub zones doğru yüklenmeyebilir ve bu da DNS çözümlemesinin başarısız olmasına neden olabilir” dedi.

Microsoft, bu sorunu Known Issue Rollback (KIR) feature aracılığıyla düzelttiğini söylüyor.

Microsoft sorunları düzeltmek için Group Policy yayınladı

Windows Server güncellemelerinin yüklendiği cihazlarda DNS sorunlarını düzeltmek için iki grup ilkesi yüklemesi ve yapılandırması gerekiyor.

Microsoft, ” Bu özel Grup İlkelerini dağıtma ve yapılandırma hakkında bilgi için, lütfen How to use Group Policy to deploy a Known Issue Rollback, bölümüne bakın ,” diye ekliyor.

KIR hakkında daha fazla bilgi için

Known Issue Rollback KIR – Bilinen Sorun Geri Alma – Hakan Uzuner

Kaynak: bleepingcomputer.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.