Haberler

Microsoft, Nisan 2023’te Office 2013 İçin Desteğin Sona Ereceğini Hatırlattı

Microsoft, müşterilere Microsoft Office 2013’ün gelecek yıl desteğinin sonuna yaklaştığını hatırlatarak, güvenlik risklerine maruz kalmalarını azaltmak için daha yeni bir sürüme geçmelerini tavsiye etti. Microsoft yaptığı açıklamada “beş yıllık Temel Destek ve beş yıllık Genişletilmiş Destekten sonra, Office 2013, 11 Nisan 2023’te Uzatılmış Desteğin Sonuna ulaşacak. Sabit Yaşam Döngüsü İlkesi uyarınca, bu tarihten sonra Office 2013 için güvenlik güncelleştirmeleri artık mevcut olmayacak, ” “Office 2013 desteğin sonuna geldikten sonra, Microsoft yeni güvenlik güncelleştirmeleri sağlamayacaktır ve Office 2013’ün Nisan 2023’ten sonra kullanılmaya devam edilmesi, kuruluşunuzun güvenlik risklerine maruz kalma olasılığını artırabilir veya uyumluluk yükümlülüklerini yerine getirme yeteneğinizi etkileyebilir.” dedi. Desteğin sonuna gelindiğinde Microsoft, Office 2013 lisans sahiplerine teknik destek, hata düzeltmeleri ve yeni sorunlar için güvenlik yamaları dahil olmak üzere çeşitli hizmetler sunmayı bırakacaktır.

Office 2013 kullanıcıları için yükseltme seçenekleri

Office 2013 için kullanılabilen yükseltme seçenekleri, Office’in birçok Microsoft 365 ve Office LTSC 2021 ile birlikte gelen abonelik sürümü olan Microsoft 365 olabilir. Microsoft 365 uygulamaları birçok Microsoft 365 ve Office 365 kurumsal ve iş planıyla birlikte gelir ve enpoint kullanıcılarının Office uygulamalarının tam sürümlerini birden çok cihaza yüklemesine olanak tanıyor. Office LTSC 2021, toplu lisans sözleşmesi aracılığıyla tek seferlik satın alma olarak satılır ve lisans başına yalnızca bir bilgisayara yüklenebilir. Bu iki Office sürümü arasındaki temel fark, Microsoft 365 Uygulamalarının yeni özelliklerle düzenli olarak güncellenmesi, Office LTSC 2021’in ise Eylül 2021’de piyasaya sürülme tarihinde gelen özelliklerin aynısına sahip olmasıdır. Alternatif olarak, kuruluşunuz statik, değişmeyen bir ürün gerektiriyorsa Office LTSC 2021’e geçmeyi düşünebilirsiniz.

Kaynak: bleepingcomputer.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.