Haberler

Microsoft Edge’de Hızlı Açılış ve Dikey Sekmeler

Bir yıl önce Microsoft’un Edge için duyurduğu dikey sekmeleri kullanıma sundu. Bunun yanında Edge takımı tarayıcının belirgin şekilde hızlı başlamasını sağlayacak bazı yeniliklerin de duyurusunu yaptı. Microsoft’un kendi testlerine göre tarayıcı artık %41 daha hızlı açılacak. Microsoft kullanıcıların HDD’lerini hızlandıramayacak veya Edge’in boyutunu etkin şekilde küçültemeyeceği için, tarayıcının hızını arttırmanın yolu Windows’a girdiğiniz andan itibaren tarayıcıyı arka planda çalıştırmaktan geçecek. Siz tarayıcı pencerelerini kapattığınızda arkaplanda çalışmaya devam edecek. Fakat bu aynı zamanda arkaplanda daima çalışan ekstra bir program demek. Eğer bu hoşunuza gitmiyorsa özelliği istediğiniz zaman kapatabileceksiniz.

Dikey sekmeler şu anda kullanımıza sunulmuş olsa da, hızlı başlangıç geliştirmelerinin yürürlüğe girmesi bu ay boyunca gerçekleşecek.

Tabii ki dikey sekmeler yepyeni bir özellik değil. Öteki bazı tarayıcılar ya kendiliğinden ya da uzantılar aracılığıyla bu özelliğe uzun zamandır sahipti. Yine de özelliğin sonunda Edge’e de gelmesi sevindirici bir haber.

Microsoft kendi yaptığı incelemelerde dikey sekmeleri tercih eden kullanıcıların yatay ve dikey sekmeler arasında sürekli geçiş yaptığını keşfetti. Dolayısıyla tarayıcıya her zaman görünür halde olan bir düğme eklendi. Kullanıcılar ekranlarının tamamına hakim olmak istediklerinden bu dikey barı kapatıp açmak için de bir düğme bulunuyor.

Aranızda Bing kullananlar varsa, Microsoft arama motoruna da bir takım yenilikler ekliyor. Yemek tarifleri için özel bir tarif görünümü, geliştirilmiş görsel arama sonuçları. Yeniliklerin ayrıntılarına buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: techcrunch.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.