Haberler

Microsoft Defender for Business Genel Kullanıma Sunuldu

Microsoft, küçük ve orta ölçekli işletmeler için kurumsal düzeyde endpoint güvenliğinin artık genel olarak sunulduğunu söylüyor. Microsoft Defender for Business olarak bilinen ürün, Windows, macOS, iOS ve Android cihazlarda kötü amaçlı yazılım, kimlik avı ve fidye yazılımı saldırılarına karşı korumaya ihtiyaç duyan 300’e kadar çalışanı olan KOBİ’ler için tasarlandı.

Microsoft’ta güvenlik, uyumluluk ve kimlik CVP’si Vasu Jakkal, “Microsoft herkes için güvenliğe inanıyor. Bugün bu vizyonu daha da ileriye taşımaktan gurur duyuyoruz” dedi. “İş için Defender GA ile KOBİ’ler, tehditleri daha iyi korumalarına, algılamalarına ve bunlara yanıt vermelerine yardımcı olmak için basitleştirilmiş güvenlikle daha fazla koruma elde edecek.” dedi. Microsoft Defender for Business 1 Mart’tan itibaren dünya çapındaki Microsoft 365 İş Ekstra müşterilerine sunulmaya başlandı. Artık müşteriler, doğrudan Microsoft ve Microsoft İş Ortağı Bulut Çözümü Sağlayıcısı (CSP) kanallarından bağımsız bir lisans olarak Defender for Business’ı kullanıcı başına aylık 3 ABD doları karşılığında alabilirler dendi.

KOBİ odaklı endpoint güvenlik paketiyle birlikte gelen temel özellikler şunları içeriyor:

  • Günümüzün gelişen tehdit ortamını ele alacak uzmanlığa sahip olmayan BT yöneticileri için basitleştirilmiş dağıtım ve yönetim.
  • Davranışsal izleme ile karmaşık saldırıları algılamak ve yanıtlamak için yeni nesil antivirüs koruması ve uç nokta algılama ve yanıt .
  • Müşterilerin tehditlere hızlı tepki vermesine yardımcı olmak için otomatik araştırma ve düzeltme.
  • Tehdit ve güvenlik açığı yönetimi , kullanıcıları yazılımdaki zayıf noktalara ve yanlış yapılandırmalara karşı proaktif olarak uyarır.
  • Microsoft 365 Lighthouse entegrasyonu , BT hizmet sağlayıcıları için Microsoft Defender for Business ile müşteriler arasındaki güvenlik olaylarını ek özelliklerle birlikte görüntülemek.

Microsoft, bu yıl içinde bir eklenti çözümü yardımıyla sunucular için destek eklemeyi planladığını söyledi.

Kaynak: bleepingcomputer.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.