Haberler

Microsoft, 32 Bit Sistemlerde Windows 10 Desteğini Bırakıyor

Microsoft, Mayıs 2020 güncelleştirmesi’nden başlayarak gelecekteki Windows 10 sürümlerinin yeni OEM bilgisayarlarda 32 bit sistemlerde kullanılamayacağını belirtti. Microsoft, Windows 10 donanım gereksinimleri için yapılmış olan güncelleştirme de Windows 10 2004’ten başlayarak yeni OEM bilgisayarların işletim sisteminin 64 bitlik yapılarını kullanması gerektiğini belirtiyor.

Yapılan değişiklik, Microsoft’un 32 bitlik yapıları artık desteklemediği anlamına gelmemektedir, çünkü bunlar sınırlı bir şekilde desteklemeye devam edecektir. Microsoft, eski donanım kullanan kullanıcıları desteklemeye kararlı olduklarını ve OEM olmayan kanallarda 32 bit medyayı kullanmaya devam edeceklerini belirtiyor.

Ayrıca, Microsoft, 32 bit donanımda çalışan Windows sürümleri için özellik güncelleştirmeleri ve güvenlik güncelleştirmeleri sunmaya devam edeceğini de belirtti.

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.