Haberler

Meta CEO’su Mark Zuckerberg’e İstifa Söylentileri! Veriler Pek Olumlu Değil

Instagram, WhatsApp ve Facebook platformlarının bir araya geldiği Meta şirketinde bilinmeyen bir söylenti söz konusu oldu. CEO Mark Zuckerberg’in gelecek sene içerisinde yöneticiliği bırakacağı söyleniyor!

2004 Şubat ayından bu yana Facebook, ardından da Meta şirketlerinin CEO’su olarak bilinen Mark Zuckerberg’e istifa söylentileri geldi. Yöneticinin bu yıl içerisinde yaşadığı büyük kayıplar ve olumsuz düşüşleri istifanın gerçekleşebileceğini düşündürüyor. Meta tarafından kabul edilmeyen söylentiye rağmen işler pek yolunda değil gibi gözüküyor!

Mark Zuckerberg İstifa Söylentilerinden Sonra Meta Hisseleri de Yükselişe Geçti!

Meta, son zamanlarda gerçekleştirdiği hamlelerle sık sık adından söz ettiriyor. Geçtiğimiz ay içerisinde mali olarak gerilediğini açıklayan şirket, 11 bin kişiyi işten çıkardığını şu şekilde açıklamıştı: “Bugün Meta’nın tarihinde yaptığımız en zor değişikliklerden bazılarını paylaşıyorum. Ekibimizin büyüklüğünü yaklaşık yüzde 13 oranında azaltmaya ve 11.000’den fazla yetenekli çalışanımızın işine son vermeye karar verdim.” Bunun yanında son günlerde açıkladığımız metaverse düşüşleri de hisselerin gerileyerek finansal etkilerinin artırdığını göstermekteydi. Devamlı olarak düşüşlerin yaşanması ise Twitter’da söz Mark Zuckerberg’in istifa edeceğini düşündürttü.

Meta sözcüsü istifa söylentileri hakkında bu şekilde yanıt verdi:

2022 itibariyle şirketini baştan yapılandırmaya yönelen CEO, özellikle metaverse alanında yenilikler yapacağını söylemişti. Hisselerinin çoğunu buraya harcayan Zuckerberg, süreç içerisinde beklemediği gider seviyelerine düşerek servetinin yarısının kaybetti. Özellikle burada beklenmeyen bir kayıp gerçekleşirken Meta hisselerinde de yükseliş yaşandı. Piyasaların hızlı ve basit yükselişi Mark Zuckerberg’e olan güveni azaltarak oldukça fazla dikkat çekti.

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu