Haberler

Netflix, AAA Sınıfı ve Büyük Bütçeli Bilgisayar Oyunu Yapıyor!

Oyun alanında kendisini hızla büyütmek isteyen Netflix, yeni bir hamleyle gündeme geldi. Şirket beklenenden daha büyük ve AAA sınıfı bir bilgisayar oyunu üzerinde çalışmaya başlıyor!

Uzun süredir farklı çalışmalarla gündeme gelen Netflix, oyun konusunda da proje üretmek istediğinden söz etmişti. Kendisini bu alanda Netflix Games olarak tanıtan şirket, mobil tarafındaki ağırlığını artık bilgisayar oyunlarına veriyor. Yeni gelen bilgilerde özellikle büyük bütçeyle projeye başladığını söylerken farklı pozisyonlarda iş ilanları da yayınlanmaya başlandı

Netflix bu alandaki çalışmalarını yansıtmak için: “Hala erken günler ve Netflix’te harika bir oyun deneyimi sunmak için yapacak daha çok işimiz var. Bir oyun yaratmak yıllar alabilir, bu yüzden ilk yılımızda oyun stüdyolarımızın temellerini nasıl istikrarlı bir şekilde oluşturduğumuzu görmekten gurur duyuyorum. Ürettiklerimizi önümüzdeki yıllarda paylaşmayı sabırsızlıkla bekliyorum.” sözlerini kullandı. Şirketin kendi bulunduğu video akış alanından sonra oyun tarafındaki hamleleri sosyal medyada da çokça ilgi çekti. Yapılmak istenen projeler şimdiden merak edilirken nasıl bir oyun çıkacağı da fazlasıyla konuşuluyor.

İlginizi Çekebilir: Netflix, Abone Ücretlerine Bir Kez Daha Zam Yaptı!

Netflix, Profesyonel Kişilerle Çalışmak İstiyor!

Netflix bu alandaki çalışmalarına başlarken farklı ve teknik anlamda profesyonel kişilerle çalışmak istiyor. Yeni iş pozisyonları da yaratan şirket, birçok fırsatı çalışanlarına vereceğini yansıtıyor. Oyun konusunda rakiplerine göre farklılığını ise rahatsız edici satın alımların olmadığı, dengeli ve tasarım harikası şeklinde yansıtacak.   

Netflix

Netflix Oyun Stüdyoları Başkan Yardımcısı Emir Rahimi, projeleri hakkında yayınladığı yazıda şu ifadeleri kullanmıştı: “Finlandiya’nın Helsinki şehrinde Marko Lastikka’nın stüdyo direktörü olduğu bir iç oyun stüdyosu kurduğumuzu duyurmaktan heyecan duyuyorum. Bu, çeşitli keyifli ve son derece ilgi çekici orijinal oyunları – reklamsız ve girişsiz – getirecek birinci sınıf bir oyun stüdyosu oluşturma vizyonumuzun bir başka adımıdır. uygulama satın alımları — dünyanın dört bir yanındaki yüz milyonlarca üyemize anlık olarak sunmayı istiyoruz. Peki neden Helsinki? Dünyanın en iyi oyun yeteneklerinden bazılarına ev sahipliği yaptığını biliyoruz. Bu, sıfırdan kurduğumuz bir oyun stüdyosu ve bu yılın başlarında Netflix’in bir parçası olan Next Games ile birlikte Helsinki’deki ikinci oyun stüdyomuz olacak.” dedi.

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu