Haberler

McAfee, Rekor Fiyata Satıldı!

Güvenlik yazılımı şirketi McAfee 1987 yılında John McAfee  tarafından kuruldu. Bilgisayar ve antivirüs programlarıyla tanınan şirket, 2010 yılında Intel‘e 7.68 milyar dolara satılmıştı. Ardından IntelMcAfee adını kullanımdan kaldırdığını ve Intel Security olarak yeniden markalaştırdığını duyurdu. Daha sonra McAfee, halka açık borsaya geri döndü. Temmuz ayında yaptığı açıklamadaysa, şirketin girişimle alakalı bölümlerinin özel sermaye şirketi Symphony Technology Group‘a 4 milyar dolara satıldığını söyledi. Daha sonrasındaysa, artık tamamen tüketici siber güvenliğinde yoluna devam etmek istediğini söyledi

McAfee, 14 milyar dolara satıldı!

McAfee dün yaptığı açıklamada, Permira Advisers ve Crosspoint Capital ortaklı Advent International şirketine 14 milyar dolara satıldığını açıkladı. Yapılan anlaşma gereğince, 2022’nin ilk iki çeyreği içerisinde şirketin el değiştirilmesine karar verildiği belirtildi. Permira’nın teknoloji eş başkanı Brian Ruder, satın almanın tüketici pazarında güvenliğin büyük bir endişe olduğu bir zamanda gerçekleştiğine dikkat çekti. Bir açıklamada, “Kişiselleştirilmiş, yenilikçi ve sezgisel çevrimiçi koruma hizmetlerine duyulan ihtiyaç hiç bu kadar büyük olmamıştı” dedi. Şirketinin marka bilinirliği, ortak ağı ve sadık müşteri tabanını da beğendiğini sözlerine ekledi. Şirketinin bu olumlu özelliklerden yararlanmak ve şirketi daha da ölçeklendirmek için McAfee gibi şirketlerle çalışmanın faydalı olacağını da sözlerine ekledi.

Mart ayında ise John McAfee, Twitter takipçilerini belirli kripto paralara yatırım yapmaya ikna ettiği ve ardından fiyatlar yükseldiğinde varlıklarını sattığı bir kripto para düzeni üzerinden dolandırıcılıkla suçlanmıştı. İspanya’nın vergi dolandırıcılığı suçlamalarıyla yüzleşmek üzere ABD’ye iadesini onaylamasından kısa bir süre sonra da McAfee, haziran ayında Barselona’daki bir hapishane hücresinde ölü bulunmuştu. 

Kaynak: techcrunch.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu