Blog

Kopya İçerik Tespiti Yapabileceğiniz En İyi Yapay Zeka Araçları

kopya içerik tespiti

Dijital içerik oluşturma çağında, özgünlüğü sağlamak ve intihali önlemek yazarlar, eğitimciler ve yayıncılar için giderek daha önemli hale gelmektedir. Bu noktada yapay zeka destekli içerik dedektörleri, yinelenen içeriğin belirlenmesine, metnin benzersizliğinin ölçülmesine ve hatta yazılı çalışmanın genel kalitesinin artırılmasına yardımcı olarak içerik oluşturucuların işlerini önemli ölçüde kolaylaştırmaktadır.

Piyasada birçok harika yapay zeka içerik dedektörü vardır. Bunlar ChatGPT gibi üretken yapay zeka araçlarının sayısının artmasıyla daha da önemli hale gelecektir.

Peki bu yapay zeka içerik dedektörlerinin en popülerleri nelerdir?

Aşağıdaki listede kopya içeriği tespit edebilemeniz için en iyi yapay zeka içerik dedektörlerinin bir listesini bulabilirsiniz:

1. OriginalityAI

Yinelenen içeriği belirlemek, metnin benzersizliğini ölçmek ve yazı kalitesini artırmak için eyleme geçirilebilir bilgiler sağlamak üzere tasarlanmış son teknoloji bir yapay zeka içerik dedektörü olan OriginalityAI, içeriğin kapsamlı bir analizini gerçekleştirmek için makine öğrenimi algoritmalarından yararlanır ve özgünlüğü sağlamak için geniş bir kaynak veri tabanı ile karşılaştırma yapar. Yapay zeka içerik dedektörü ayrıca derinlemesine benzerlik raporları sunarak olası sorunları vurgular ve iyileştirme önerileri sunar.

Güçlü intihal tespit yeteneklerine ek olarak OriginalityAI, alternatif öneriler ve daha iyi okunabilirlik gibi içerik optimizasyonuna yönelik özellikler de içerir. Platformun kullanıcı dostu arayüzü ve güçlü analitiği, onu yüksek içerik özgünlüğü ve kalite standartlarını korumak isteyen yazarlar, eğitimciler ve yayıncılar için paha biçilmez bir araç haline getirir.

OriginalityAI’nin en önemli özelliklerinden bazıları aşağıdaki şekildedir:

 • Makine öğrenimi algoritmalarını kullanarak kapsamlı intihal tespiti
 • İyileştirme için eyleme geçirilebilir içgörüler içeren derinlemesine benzerlik raporları
 • Alternatif ifade ve okunabilirlik önerileri de dahil olmak üzere içerik optimizasyon özellikleri
 • Kullanıcı dostu arayüz ve güçlü analizler

2. AI Detector Pro

AI Detector Pro, AI içerik oluşturma araçları tarafından oluşturulan içeriği kolayca kontrol etmek için kullanılan kapsamlı bir platformdur. Platform, tanıma algoritmasını sürekli güncellemek için her gün ChatGPT, GPT 3, GPT 4 ve BARD’dan gelen en son çıktıları analiz eder. Aracın kullanımı oldukça kolaydır, bu sayede saniyeler içinde içeriğinizi kontrol edebilirsiniz. 

AI Detector Pro’nun en önemli özelliklerinden bazıları aşağıdaki şekildedir:

 • Yapay zeka üretiminin kanıtlarını sergileyen tam metni gösteren ayrıntılı raporlar almanızı sağlar.
 • Her rapor, bir metin parçasının yapay zeka tarafından üretilme olasılığına ilişkin bir güven düzeyi verir.
 • Raporlar, hangi cümle veya ifadelerin yapay zeka tarafından önerildiğini vurgular.
 • Yapay zeka oluşturma raporlarınızı projelerle verimli bir şekilde yönetmenizi sağlar.
 • Araç kutunuzu ek araç ve yardımcı programlarla genişletmenize olanak tanır.

3. Copyleaks

Bir diğer harika yapay zeka içerik dedektörü, kullanıcıların internet ve çeşitli veri tabanlarındaki kopyaları tarayarak içeriklerinin orijinalliğini sağlamalarına yardımcı olan yapay zeka destekli bir intihal tespit aracı olan Copyleaks‘tir. Platform birden fazla dosya formatını ve dili destekleyerek içerik oluşturucular, eğitim kurumları ve işletmeler için çok yönlü bir çözüm sunar. Copyleaks ayrıca ayrıntılı benzerlik raporları sunarak olası intihal sorunlarını vurgular ve revizyon için öneriler sunar.

Copyleaks’in öne çıkan özelliklerinden biri, geliştiricilerin intihal tespit yeteneklerini kendi uygulamalarına ve platformlarına entegre etmelerine olanak tanıyan API’sidir. Bu esneklik, Copyleaks’i özel içerik doğrulama çözümleri oluşturmak isteyen şirketler için popüler bir seçim haline getirir.

Copyleaks’in en önemli özelliklerinden bazıları aşağıdaki şekildedir:

 • İnternet ve çeşitli veri tabanları genelinde yapay zeka destekli intihal tespiti
 • Birden fazla dosya formatı ve dil desteği
 • Revizyon önerileri içeren detaylı benzerlik raporları
 • Geliştiricilerin intihal tespitini özel uygulamalara entegre edebilmeleri için API

4. Content at Scale – AI Detector

Content at Scale, içeriğinizin insan mı yoksa yapay zeka tarafından mı oluşturulduğunu doğrulamak için gelişmiş bir yapay zeka dedektörü sunar. Araç, ChatGPT, GPT4 ve Bard’dan gelen içeriği algılayabilir. Tek seferde 25000 karaktere kadar kontrol sağlar.

Son derece hassas olan yapay zeka metin dedektörü, kalıpları tespit etmek, olası kelime seçimlerini tahmin etmek, cümle yapısını ve daha yüksek bir yapay zeka olasılığına yol açan diğer özellikleri anlamak için doğal dil işleme ve yapay zeka kullanan eğitimli bir yapay zeka modeli kullanır.

Sahip olduğunuz içeriğin bir insan tarafından yazılmış gibi mi okunduğunu yoksa bir yapay zekadan (ChatGPT, GPT-4, Bard) vb. gelmiş gibi mi göründüğünü saniyeler içinde öğrenmenizi sağlar. Tüm içerik için bir AI olasılık puanı verilir ve bu, içeriğin gereksinimlerinize uyup uymadığına dair bir karar vermenizi sağlar.

 • SEO, akademik, eğitim ve pazarlama içeriği dahil olmak üzere birden fazla kullanım durumu için geçerlidir.
 • Tek seferde 25000 karaktere kadar kontrol sağlar.
 • ChatGPT, GPT4 ve Bard’daki içeriği algılar.

5. CrossPlag

CrossPlag, akademik ve profesyonel yazılarda intihali belirlemeye ve önlemeye odaklanan gelişmiş bir yapay zeka içerik dedektörüdür. Platform, metni analiz etmek, geniş bir kaynak veri tabanı ile karşılaştırmak ve ayrıntılı benzerlik raporları oluşturmak için doğal dil işleme (NLP) ve makine öğrenimi algoritmalarını kullanır. CrossPlag çeşitli dosya formatlarını destekler ve kullanıcı dostu bir arayüz sunarak kullanıcıların içeriklerinin orijinalliğini kontrol etmelerini kolaylaştırır.

Bu yapay zeka içerik dedektörü ayrıca daha iyi okunabilirlik ve netlik için öneriler gibi içerik optimizasyon özellikleri de sunar. Bu ek araçlar CrossPlag’i içerik oluşturmada yüksek özgünlük ve kalite standartlarını korumak için kapsamlı bir çözüm haline getirir.

CrossPlag’in en önemli özelliklerinden bazıları aşağıdaki şekildedir:

 • Doğal dil işleme ve makine öğrenimi algoritmalarını kullanarak gelişmiş intihal tespiti
 • Olası intihal sorunlarının kolayca tespit edilmesi için ayrıntılı benzerlik raporları
 • Daha iyi okunabilirlik ve netlik için öneriler gibi içerik optimizasyon özellikleri
 • Çeşitli dosya formatları için destek ve kullanıcı dostu arayüz

6. Plagscan

Plagscan, belgelerin hızlı ve doğru bir şekilde analiz edilmesini sağlayarak içeriğin orijinalliğini garanti eden yapay zeka destekli bir intihal tespit aracıdır. Platform çeşitli dosya formatlarını destekler. Plagscan, potansiyel intihal sorunlarını vurgulayan derinlemesine raporlar sunar ve iyileştirme için önerilerde bulunur.

Platform ayrıca diğer yazılım ve uygulamalarla entegrasyona izin veren bir API’ye sahiptir, bu da onu iş akışlarına intihal tespitini dahil etmek isteyen işletmeler ve eğitim kurumları için esnek bir çözüm haline getirir.

Plagscan’in en önemli özelliklerinden bazıları aşağıdaki şekildedir:

 • Hızlı ve doğru yapay zeka destekli intihal tespiti
 • Potansiyel intihal sorunlarını vurgulayan ve iyileştirme önerileri içeren derinlemesine raporlar
 • Çeşitli dosya formatları için destek ve API aracılığıyla diğer yazılım ve uygulamalarla entegrasyon
 • Öğrenciler, öğretmenler ve içerik oluşturucular dahil olmak üzere geniş bir kullanıcı yelpazesi için uygunluk

Sibel Hoş

Dokuz Eylül Üniversitesi İngilizce İşletme bölümünü bitirdikten sonra teknoloji içerikleri yazarak sektöre giriş yaptım. 8 senedir içerik pazarlama alanında farklı sektörlerle çalışıyorum. Fakat hala en sevdiğim şey, teknoloji ile ilgili yazmak ve bu konuda elimden geldiğince sizi bilgilendirmek.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu