Haberler

iPhone 15, Vision Pro ile Uyumlu Olacak

Artırılmış gerçeklik üzerine çalışmalar hızla sürerken Apple şirketi de ciddi bir adım atıyor. Şirket, VR başlığını tasarlarken yeni bir gelişme daha duyurdu. iPhone 15, karma gerçeklik başlığı Vision Pro ile uyumlu çalışacak.

Apple Vision Pro

Geçtiğimiz günlerde Apple, Dünya Geliştiriciler Konferansı’nda yeni ürün ve yazılımlarını tanıtmıştı. Etkinlikte tanıttığı VR başlığı tüm dünyada ses getirdi. Tanıtılan başlığın tüm Apple ekosistemiyle uyumlu çalışacağını ifade edilmişti. Heyecan verici karşılanan başlığın tasarım süreci devam ediyor.

iPhone 15, Vision Pro ile entegre çalışacak

Geçtiğimiz yıl Eylül ayında çıkan iPhone 14 serisinin ardından iPhone 15 çalışmaları hız gösterdi. Yılın sonuna doğru piyasaya sürülmesi beklenen iPhone 15, Vision Pro ile senkronize çalışabilecek. Bu doğrultuda ilk hedef, ultra geniş bant çipinin yükseltilmesi. U1 çipi olarak da bilinen bu donanım öğesinin yükseltilmesi, daha verimli ve yüksek güvenlikli bir cihaz deneyimi sunacak. Bu geliştirme aynı zamanda daha yüksek performans ve minimum güç tüketimi anlamına geliyor. Haberi ilk defa bir Apple analisti olan Ming-Chi Kuo, Twitter hesabından duyurdu. Kuo, entegrasyonun iPhone 15 ve sonraki modeller için geçerli olabileceğini söyledi.

Kuo’nun Apple ürünleriyle ilgili heyecan verici diğer bir havadisi de Wi-Fi teknolojisi üzerine oldu. Ona göre bir sonraki model olan iPhone 16, Wi-Fi 7 teknolojisine yükseltilecek. Yeni nesil bir standart olan Wi-Fi 7 hem aktarım hızını artıracak hem de artırılmış gerçeklik teknolojisini destekleyecek. Yanıt süresinde gecikme hissedilemez düzeye geleceği için VR başlığının içindeki uygulamalar da ultra hızlı olacak. Böylece gerçekçilik de artmış olacak.

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu