Haberler

iOS Sürümlerinin Kullanım Oranları Açıklandı

İş analitiği platformu Mixpanel, iOS sürümlerinin kullanım oranlarını açıkladı. Rapora göre iPhone kullanıcılarının büyük çoğunluğu iOS 16’yı benimsedi. Detaylar haberimizde.

iPhone iOS

Apple, Eylül ayında iOS 16 güncellemesini yayınladı. 19 farklı iPhone modeline gönderilen güncelleme tasarım, güvenlik ve işlevsellik yönünde birçok yeniliği beraberinde getirdi. Her güncellemede olduğu gibi iOS 16’da da bazı sorunlar yaşandı. Apple, sonrasında yayınladığı ara sürümler ve iOS 16.1 güncellemesi ile bu sorunları gidererek ek geliştirmeleri de işletim sistemine entegre etti. iOS 16 özellikleri ile ilgili bilgi almak için iOS 16 Güncellemesiyle Birlikte Yeni Gelen Özellikler de Belli Oldu başlıklı içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

iOS 16 sürümünün yayınlanmasının ardından 3 ay süre geçti. Apple tarafından işletim sistemini bu sürümü güncelleyenlerin sayısı açıklanmasa da iş analitiği ve araştırma şirketi Mixpanel, iOS kullanım oranlarını açıkladı. Şirket, internet siteleri ve mobil uygulamalar üzerinde kullanıcı etkileşimlerine dayanarak çeşitli raporlar hazırlıyor.

En çok kullanılan iOS sürümleri

iOS 16%68.9
iOS 15%24.82
iOS 14 ve daha eski sürümler%6.28

Mixpanel’in yaptığı araştırmaya göre iPhone kullanıcılarının %68.9’luk kısmı telefonlarını iOS 16 sürümüne güncelledi. Bu rakam kullanıcıların büyük çoğunluğunun yeni sürümü benimsediğini gösteriyor. Bir önceki sürüm olan iOS 15 kullanım oranı %24.82 olarak açıklandı. iPhone kullanıcılarının %7’ye yakını ise iOS 14 veya daha eski iOS sürümlerini kullanıyor. Bu kullanıcıların geneli iOS 16’yı desteklemeyen eski iPhone modellerini kullanıyor.

Siz de yorumlarda hangi iOS sürümünü kullandığınızı, hangi özelliklerini beğendiğinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu