Haberler

iOS 14.5 Yayınlandı: iPhone’a Birçok Özellik Geldi

Apple, ilk olarak Eylül ayında piyasaya sürülen iOS ve iPadOS 14 işletim sistemlerinde beşinci büyük güncelleme olan iOS 14.5 ve iPadOS 14.5‘i kullanıma sundu.

iOS 14.5 yayınlandı
iOS 14.5 yayınlandı

iOS 14.5 ile birlikte iPhone ve iPad’lere, Apple Watch ile bir iPhone’un kilidini açma, çift SIM kullanıcıları için 5G desteği, yeni emoji karakterleri ve yeni Siri sesleri gibi birçok farklı özellik gelmiş oldu.

iOS 14.5 ile Gelen Yenilikler

  • iPhone’un kilidini Apple Watch ile açma:

Kullanıcılar maskeliyken Face ID’yi kullanmaya çalıştığında Apple Watch Series 3 ve daha yenisi ile ‌iPhone‌ X’inizin ve sonraki modellerin kilidini açabilecek.

  • Yeni Emojiler

iOS 14.5 ile 200’den daha fazla yeni emoji kullanıcıları bekliyor.

  • AirTag Destekleme

Spring Loaded etkinliğinde tanıtılan akıllı takip cihazı AirTag için cihazlara destek eklendi.

  • Uygulama İzleme Şeffaflığı

Uygulama İzleme Şeffaflığı, ile uygulamalar artık kullanıcıları takip etmek için mutlaka izin istemek zorunda. Uygulamalar açıldığında kullanıcıları takip edebilmek için izin isteyecek, verilmediği takdirde uygulama kullanıcıyı takip edemeyecek.

  • Batarya Optimizasyonu

iPhone’unuzun pilinde herhangi bir performans sorunu tespit edilirse, iPhone sorunu kalibre ederek telefonunuzun batarya verilerini güncelleyecek.

  • Siri

Apple’ın sevilen sesli asistanı Siri artık daha çok ses seçeneği içeriyor. Gelen çağrılar, ‌AirPods’unuzu veya uyumlu Beats kulaklıklarınızı taktığınızda kimin aradığını da size söyleyen Siri‌ ile eller serbest olarak cevaplayabilirsiniz.

  • Haritalar

Apple haritalar uygulamasında rotanız boyunca kazalar, tehlikeler veya hız kontrolleri, ‌iPhone’da veya CarPlay üzerinden ‌kullanıcıya bildirilir.

iOS 14.5 güncellemesini yüklemek için;

– Ayarlar uygulamasını açın.
– Genel > Yazılım Güncelleme bölümüne girin.
– Buradan “İndir ve Yükle” butonuna basın.

Kaynak

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.