Anasayfa » Intel Yeni Logo’ya Geçileceğini Duyurdu

Share This Post

Haberler

Intel Yeni Logo’ya Geçileceğini Duyurdu

Intel, 11.nesil Tiger Lake işlemcilerini tanıtırken yeni logosunun da tanıtımını yaptı. 2006 yılından bu yana aynı logoyu kullanan Intel, gerçekleştirilen toplantı sonunda 14 yıldır kullandığı logosunu değiştirdiğini açıkladı. Daha modern hatlara sahip olan yeni logo, Intel’in 1968 – 2006 yılları arasında kullandığı logoya benziyor. Böylelikle intel tarihinde 3.kez logosunu değiştirmiş oldu.

Yeni logo, daha minimalist bir çizgi taşıyamakla birlikte günümüz şartlarına uyumlu bir tasarım çizgisine sahip olmasıyla dikkat çekiyor.

Logonun farklı renk kombinasyonlarıyla oluşturularak farklı versiyonları da tasarlandı. Yeni logo ile birlikte Intel iRIS, Xeon, Evo, Core, Pentium, Optane logoları da değişti .Intel logo değişimlerini anlatan videoyu da resmi YouTube hesabından paylaştı, buradan izleyebilirsiniz.

Kaynak


Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>