Haberler

Intel Core i9-11900K Test Verileri Sızdırıldı!

Intel Core Rocket Lake serisinden yeni tanıtılacak işlemci, i9-11900K ile ilgili Geekbench sonuçları ortaya çıktı. Önümüzdeki yılın başlarında piyasaya sunulması beklenen yeni işlemci için uygulanan test sonuçları sızdırıldı. Intel’in yoldaki Rocket Lake işlemci ailesinin amiral gemisi Core i9-11900K, ilk olarak oyun karşılaştırmalarında karşımıza çıktı. Ashes of the Singularity oyun testlerinde kullanıldığı ortaya çıkan amiral gemisinin Tum_Apisak tarafından sızdırıldığı ortaya çıktı.

8 çekirdek ve 16 iş parçacığıyla çalışabilen işlemci, en fazla 5 Ghz frekans hızında çalışabiliyor. İşlemci ile 1440p ve 1080p için testler uygulanmış olup her iki senaryo için de 60 CPU Framerate barajı aşıldı.

Intel Core i9-11900K Geekbench Sonuçları

HP Omen 30L bilgisayarda test edilen işlemciden yansıyan sonuçlar Ashes of The Singularity için kesin veriler olmayabilir. AMD cephesinden gelen sonuçlara göre ise, yeni işlemcinin benzeri olan AMD Ryzen 9 5950X serisi Intel’in amiral gemisine göre %11 daha yüksek performansa sahip. Aynı testten Ryzen serisi ile alınan sonuç ise yaklaşık 71 FPS olarak karşımıza çıkıyor.

Intel Core i9-11900K için elde edilen verilerin ne kadar doğru olduğu henüz kesin değil. Hala geliştirim aşamasında olan işlemci için kesin sonuçlar önümüzdeki haftalarda belli olacaktır.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu