Haberler

Microsoft, 420 İşlemcili Bir Sanal Bilgisayarın Görev Yöneticisinde Tetris Oynadı

Microsoft, 24 TB’lık 420 sanal işlemciye sahip Azure süper bilgisayarının görev yöneticisini tetris oynayarak kullandı. Microsoft Azure CTO’su tarafından paylaşılan GIF’te işlemci yük durumlarının Tetris oynamak için kullanıldığı görülüyor.

Microsoft gibi büyük bir şirkette yöneticiyseniz, teknoloji ile yapabileceklerinizin sınırı neredeyse hayal gücünüz kadar geniştir. Microsoft Azure CTO’su Mark Russinovich, dün paylaşmış olduğu tweet ile bunu çok iyi bir şekilde gösterdi.

Russinovich tarafından paylaşılan GIF’te 24 Terabaytlık (TB) bir Microsoft Azure sanal makinesinin görev yöneticisinde tetris oynandığı görülüyor. Russinovich bunu görev yöneticisindeki gizli bir oyun ile gerçekleştirmiyor;  görev yöneticisindeki 420 sanal Xeon işlemcinin etkinlik yüzdesi kullanarak gerçekleştiriyor.

Bir başka kullanıcı ise CTO Mark Russinovich‘e yanıt vererek görev yöneticisi üzerinden DOOM oynadığını gösterdi.

Russinovich’in paylaşmış olduğu GIF’te ise işlemcilerin yükleri anlık olarak artıp azalarak Tetris oyunun ekran görüntüsüne benzer bir animasyon ortaya çıkarılıyor. Russinovich’in paylaşmış olduğu GIF’in gerçekten işlemci yükünü ayarlayarak mı yoksa bir bilgisayar animasyonu olarak mı ortaya çıkarıldığı bilinmiyor ancak en azından Microsoft 365 sunucularının çökmediğini söyleyebiliriz. 

Kaynak:mspoweruser

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Elon Musk Vergi Cenneti Texas’a Taşınıyor

Apple Başarılı Uygulama Geliştiricilerine Ödül Gönderdi!

Apple, Avrupa’da Birçok Dava ile Karşı Karşıya

Cengiz YILMAZ

Bilişim sektörüne 2015 yılında Turizm sektörü ile başladım. Çalıştığım şirketlerde alt yapı kurulumu, yönetimi ve bakım işleri yürütmekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.