Haberler

Instagram Takipçi Sayısında Rekor: 500 Milyon Takipçiye Ulaştı

Instagram, Meta’nın son açıkladığı rakamlara göre 2 milyar aylık aktif kullanıcı sayısına sahip. Bu kullanıcıların dörtte birinin takip ettiği bir hesap var. 500 milyon takipçi sayısına ulaşan ilk kişi haberimizde.

Instagram takipçi sayısı artış görseli

Siyasi kimlikler, sanatçılar, sporcular, iş adamları ve daha niceleri. Dünya üzerinde toplumun büyük bir kesimi Meta’nın fotoğraf ve video odaklı sosyal medya platformu Instagram’ı kullanıyor. Öyle ki şirket geçtiğimiz ay paylaştığı kullanıcı raporunda aylık 2 milyar aktif kullanıcıya ulaştıklarını açıklamıştı. Instagram en çok takipçisi olan kişi ise 500 milyon takipçi sayısına ulaştı.

Cristiano Ronaldo 500 milyon takipçiye ulaştı

Instagram’da 500 milyon takipçiye ulaşan ilk bireysel hesap futbol tarihinin en iyi oyuncuları arasında gösterilen Cristiano Ronaldo oldu. Şu ana kadar en çok takip edilen Instagram hesapları arasında ilk sıralarda yer alan oyuncu, geçtiğimiz günlerde sosyal medyada büyük ilgi gören fotoğrafla birlikte takipçi sayısını bir hayli artırdı.

Sosyal medyayı aktif olarak kullanılan Cristiano Ronaldo, Instagram üzerinden reklam işbirliklerine de yer veriyor. Ünlü oyuncunun şu ana kadar paylaştığı 3.397 gönderi ve takip ettiği 523 kişi bulunuyor. Merak edenler için yine Dünya’nın en iyi futbolcuları arasında gösterilen Lionel Messi’nin 376 milyon takipçisinin olduğunu belirtelim.

Ronaldo’nun takipçi sayısını yükselten etkenlerden biri de geçtiğimiz günlerde Lionel Messi ile eş zamanlı olarak paylaştıkları fotoğraf. Dönemin en iyi futbolcuları arasında gösterilen 2 oyuncunun bir karede yer aldığı fotoğraf bir giyim markasının reklam filmine ait. Fotoğrafın paylaşımının ardından 30 dakika gibi kısa bir sürede 10 milyondan fazla etkileşim aldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Instagram’da Takipçi Artırmanın 35 Yolu

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu