Haberler

Huawei ‘den Ateş Ölçer Telefon

Huawei salgın sonrası çok sık kullanılan ateş ölçme özelliği ekledi.
Huawei yeni özelliği sayesinde ateş ölçülebilecek.

Huawei Honor Play 4 Pro modeli, telefonun arkasına entegre edilen kızılötesi sensör sayesinde insan ve nesne yüzeyindeki sıcaklığı ölçebilecek.

Coronavirüs teşhisinde ilk kontrol: ateş ölçümü

Covid-19 virüsü belirtilerinden biri olan yüksek ateş rahatsızlığı, ne kadar hastalığın önüne geçmesede, virüsün gösterdiği ilk semptomlardan biri. kontrol edilen semptomlardan biri. Normalleşme sürecinde, kapalı alanların girişinde, alışveriş merkezi girişlerinde ve bir çok kamu kurum ve kuruluşlarında giriş öncesi ziyaretçinin ateşi ölçülerek kabul ediliyor.

Hal böyleyken, hayatımızın her evresinde çok amaçlı kullandığımız mobil telefonlar için de bu hizmet düşünülmüş. Çin’li mobil telefon üreticisi Huawei, Honor Play 4 Pro modeli arka yüzeyine kızılötesi ateş ölçer sensör yerleştirerek, sürekli kontrol gerektiren bundan sonraki hayatımız için faydalı bir özellik sunacak diyebiliriz.

Weibo’nun yayınladığı videodan bir kare

Çin sosyal medya sitesi Weibo’da yayınlanan bir videoda cihazın, özelliği nasıl kullanıldığı gösteriliyor. Telefonda bulunan ateş ölçer sensörü insan yüzüne iyice yakınlaştırıp uygulamayı açmak yeterli. Kızılötesi temassız termometrelerin kullanımı, salgın hastalıkta erken teşhis ve semptomun tespiti için tüm dünya için ihtiyacın artacağı tahmin ediliyor.

Telefon sensörünün -20 ° C (-4 ° F) ila 100 ° C (212 ° F) arasındaki sıcaklıkları okuyabileceğini aktarılırken, entegre sensör, termal kamera kadar hassas olamayacağını ayrıca bildiriliyor. Huawei’nin “Honor” serisindeki diğer telefonlar gibi, Play 4 Pro da daha ucuz ama güçlü tasarıma sahip. Play 4 Pro, 6.57″, 2400 × 1080 LCD ekran ile gelirken, 8GB RAM, 128GB depolama alanıyla 4200mAh bataryaya sahip. Android 10’u çalıştırıyor, ancak ABD’nin ihracat yasağı kısıtlaması ile kendi uygulama galerisinden faydalanabileceksiniz. Ayrıca Google servislerinin de kullanılamayacağını bildirelim. Telefon şimdilik Çin’de satılıyor, burada IR sensörlü versiyon 2.999 yuan yani yaklaşık 420 dolar civarında.

Kaynak

Yaşar YILMAZER

İnterneti, okumayı, üretmeyi, rakamları seven. Sistem uzmanı ve mali müşavir.

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. Amerika-Çin teknoloji, istihbarat savaşasında Huawei kısa bir süre çok zorlandı, Türkiye de bile büyük ihaleleri kaybetti çünkü bildiğin sunucusunun içine koyacak Amerikan malı CPU bulamadı, ama bu onlara öyle bir ders oldu ki çok daha güçlenerek bu süreçten çıktılar. Bunu her yeni ürününde görebiliyoruz. Server, storage, cep telefonu ve benzeri.

    1. Ayrıca son kullanıcı tarafından düşünecek olursak AppGallery ile Google Play ve App Store hegomonyasına karşı koymaya başardı gibi görünüyor.

  2. Huawein teknolojisi cihazları çok başarılı yıllardır kullanmaktayım tavsiye ederim .

  3. Uzun bir aradan sonra bende son 1 aydır huawei dünyasına geçtim. Samsung dan daha başarılı iphone dan daha kullanışlı. 🙂 Yeni bir soluk getirebilir gerçekten. 💪👍

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu