Haberler

Andorid 13 İçin Bütün Özellikler Yayınlandı

Kullanıcıların merakla beklediği Android 13 için her şey daha da netleşmeye başladı. İşletim sistemi artık yayınlanmayı bekliyor!

Yeni hamleleriyle gündem olmaya başlayan Google, yeni çıkarmak istediği sistem olan Android 13 için kullanıcılarını heyecanlandırıyor. Sistem özellik olarak bugüne kadar farklı detaylar yayınlasa bile bir önceki sürüme göre oldukça önde olacağa benziyor. Dikkat çekici güncellemenin gelecek sene içerisinde yayınlanması bekleniyor.

Android 13 için yeni gelen seçeneklerle beraber her şey daha da netleşmeye başladı. Kullanıcıların işletim sistemi içerisindeki en etkileyen özelliklerden olan otomatik karanlık mod, giriş yaptığınız ortama bağlı şekilde değişiklik gösterecek. Böylelikle ayarlar kısmından hiçbir işlem yapmanıza gerek kalmayacak ve cihaz otomatik biçimde kendisini ayarlayabilecek. Bunun yanında ek bir seçenek olarak yayınlanacak dil özelliği, her uygulama için farklı seçebilme olanağıyla geliyor. Dilediğiniz uygulamanın dil seçeneğini değiştirerek değişik dilleri aynı anda kullanabileceksiniz.

Android 13 Yeni Düzenleme Editörüyle Gelecek

Google, son yayınladığı duyuru ile birlikte Android 13 için her türlü önlemi almak istediğini söyledi. Özellikle kullanıcılarının güvenliği konusunda çalışmalara başlayan şirket, kopyalanan içerikleri belirli bir zamana kadar tutacak ve ardından otomatik şekilde silecek. Bu seçeneğin genel olarak pano ve metin alanında kullanılacağı yayınlanarak güvenlik önleminin artırıldığına değinildi.

Eski işletim sistemlerine göre daha farklı ve modern bir yapı inşa etmek istediğini söyleyen şirket, fotoğraf ve video alanlarına da oldukça fazla değinecek. Belirlediğiniz görsel veya videoyu artık galeri ayarları kısmından ayarlayabilecek ve düzenleyebileceksiniz. Yani kısaca ek bir düzenleme editörüne artık ihtiyaç duyulmayacak. Bütün bu adımlarını önümüzdeki sene somut bir hale getirileceği düşünülen Google, yakın zamanda sistemi büyük ihtimalle yayınlamayacak.

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu