Haberler

Google Mesajlar’a Yeni Özellikler Eklendi

Google’ın Android ve WearOS işletim sistemleri için geliştirdiği mesajlaşma uygulaması Google Mesajlar yeni özellikler kazandı. Detaylar haberimizde.

Google Mesajlar

Google Mesajlar uygulaması bugün yayınlanan bir güncelleme ile yeni özellikler kazandı. Google, geliştirdiği yeni özelliklerle birlikte daha işlevsel bir kullanım ve daha iyi bir sohbet deneyimi vadediyor. İşte yeni Google Mesajlar özellikleri…

Sesli mesajlar yazıya çevrilebilecek

Mesajlar uygulamasına gelen Transkripsiyon özelliği, gelen sesli mesajların metne dönüştürülmesine olanak sağlıyor. Kullanıcıların sesli mesaj dinlemek için müsait olmadığı ya da gürültü ortamlar için oldukça faydalı olan bu özellik, gönderilen sesi anlık olarak yazıya dönüştürebiliyor. Google, bu dosyaların yalnızca telefon içine kaydedildiğini ve herhangi bir Google sistemine yüklenmediğini belirtiyor. Özellikle ilgili Google tarafından yapılan açıklama şu şekilde;

Transkriptler, sesli mesaj sesinin net olmadığı veya dinlemenin bir seçenek olmadığı durumlarda yardımcı olabilir. Sesli mesajlar yalnızca cihazınızda yazıya dönüştürülür ve çeviri yazı içeriği Google’a gönderilmez. Ayarlarda istediğiniz zaman yönetin”.

Fotoğraflar dikey gösterilecek

Google Mesajlar uygulaması, klasikleşen SMS yapısından ziyade medya gönderilebilip alınabilen ve anlık olarak mesajlaşılabilen bir sohbet uygulaması. Google’ın yeni yaptığı güncelleme ile birlikte kullanıcılar uygulama içindeki fotoğrafları dikey olarak görüntüleyecek. Bu da fotoğrafların hem daha görünmesini, hem de daha fazla görseli aynı ekran içerisinde görebilmeye imkan sunuyor.

7 yeni emoji eklendi

Gelen mesajlara ifade ekleme özelliği bulunan Google Mesajlar uygulamasında bu ifadelerin sayısı da artırıldı. Uygulamaya eklenen 7 yeni emoji, mesajlara ifade olarak eklenebilecek. Google, Mesajlar uygulamasında emoji sayısının az olması nedeniyle sık sık eleştiriliyordu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu