Haberler

Meta Quest 2 Başlıklarının Fiyatında Artışa Gidiyor

Önceki adıyla Oculus Quest 2 olarak bilinen Meta Quest 2 100 dolar kadar bir fiyat artışına maruz kalacak. Böylelikle cihazın 128GB’lık modeli 400 dolar, 256GB’lık modelinin fiyatı ise 500 dolara yükselecek. Meta’dan yayınlanan açıklamaya göre fiyat artışı ağustos ayında yürürlüğe girecek.

Fiyat artışıyla beraber 1 ağustos tarihinden itibaren satılan her bir Meta Quest 2 beraberinde popüler ritm oyunu Beat Saber ile gelecek.

Meta yaptığı açıklama ile fiyat artışının sebebinin üretimde ve taşımada yükselen fiyatlar olduğunu öne sürüyor. Firma adına konuşan kaynakların açıklmasına göre Meta Quest başlıklarının satışından para kazanamıyor…

Yakın zamandaki haberlere göre Meta yeni VR ve AR (arttırılmış gerçeklik) başlıkları üzerinde de çalışıyor. Bu başlıkların ise günümüzdeki modellerden daha pahalı olması bekleniyor. Tekel karşıtı kanun düzenleyicileri Meta’nın bu hamlesini, önce zararına başlık satarak rakiplerini sıkıştırmak, daha sonra marketi domine ettiğinde ise fiyatları arttırmak olarak yorumluyor.

Kaynak: theverge.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu