Haberler

Google, Chrome ‘Anılar’ Özelliğini Test Ediyor

Google, internet tarayıcı Chrome için geçmişi daha sınırlı gösteren ‘Memories‘ isimli bir özellik test ettiğini duyurdu.

Sürekli olarak yapılan güncellemelerin bir sonucu olan Google Chrome anılar özelliği yakın takip altına alındı. Bildiğiniz üzere Google herhangi bir değişiklik veya güncelleme yapmak istediğinde bunu genellikle Canary sürümü ile gerçekleştiriyor. Bu seferki yine aynı şekilde mevcut sürüm için hazır hale getirildi.

Google’ın sunduğu bu yeni özellik, “Memories (Anılar)” ismini taşıyor. İsminden de kısmen anlaşılabileceği üzere özellik, Geçmiş’e benzer bir işleve sahip. Tabii Chrome’da tarayıcı geçmişini gösteren iki özelliğin bulunması epey saçma olacağından bu iki özellik önemli bir ayrım noktasına sahip.

Bu özellik şu an için Canary’de “://flags/#memories” adresi üzerinden kullanıma açık. İsteyen herkes dilediği gibi kullanabilir. Tarayıcıyı başlatmanız ile birlikte sekme gruplar ya da yer işaretleri listeli halde karşınıza çıkıyor.

Geçmiş artık daha sınırlı ve toplu şekilde listeleniyor

Chrome, üzerinde kullandığımız klasik geçmiş sayfası, girmiş olduğumuz sayfaları bize kronolojik olarak sıralıyordu.

Memories özelliğiyse var olan tarama geçmişini göstermiyor. Bunun yerine tarayıcıyı yeniden başlattığınız andan itibaren sekme grupları ya da yer işaretlerinden ziyaret ettiğiniz siteleri listeliyor. Her bir site açılabilir menü şeklinde yer alıyor ve bu menü açıldığında sitede ziyaret ettiğiniz sayfalar kronolojik olarak gösteriliyor.

Chrome Memories Özelliğini Etkinleştirme

  • ://flags/#memories adresine erişim sağlamamız gerekiyor.
  • Memories özelliğini etkinleştiriyoruz.
  • Google Chrome tarayıcısını yeniden başlatıyoruz.

Kaynak:ghacks.net

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Apple AirDrop’ta Kritik Bir Güvenlik Açığı Bulundu

Bimeks İflas Etti

Twitter’ın Türkiye Temsilcisi Amerika’dan

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.