Forum

Read Only özel...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Read Only özelliğini nasıl kaldırabilirim?

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
664 Görüntüleme
(@samilsaltug)
Gönderiler: 42
Trusted Member
Konu başlatıcı

merhabalar

Windown Client categorisi altında aynı konu hakkında yardım istemiştim : http://www.cozumpark.com/forums/thread/99015.aspx fakat bir sonuç alamadım sanırım client başlığında açmam doğru olmamış ve bu yüzden sonuç alamadım.

windows server 2003 ve ADC koşturan bilgisayarlarımda oluşturduğum her klasör Read Only olarak geliyor. bu özelliğini kaldırsamda tekrar özelliklerine baktığımda Bir değişiklik olmuyor. klasör üstten gelen bir kısıtlamaya tabi değil. Diskin Security ayarlarındaki advanced bölümüne girip " sahiplik, tam denetim, bu klasör ve alt objeleri" ayarlarını uyguladığım halde durum değişmiyor.

Disk ve/veya klasörler ağda paylaşıma açık ve departmanlara ait klasörler bulunuyor. bu klasörlerin içindeki dosyalarda read only seçeneği işaretli görünmüyor. yani özellik klasörde bulunuyor. dolayısıyla dosya üzerinde yapılan değişiklikler kayıt sırasında Farklı kaydet işlemini yaptırıyor. Serkan UZUNER hocamızın Güvenlik ve Paylaşım makalesini dikkatlice okudum ve atladığım herhangi bir husus olduğunu sanmıyorum. benzer bir sorunla ilgili Window IT Pro adresindeki tartışmayı okudum fakat ordakilerin durumu daha vahim 🙂 bu sorunla ilgili bir bilgisi olan varmı?  

Gönderildi : 04/05/2009 01:05

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Service Pack durumu ne haldedir?Sp2 yüklü mü?

Gönderildi : 04/05/2009 03:32

Paylaş: