Forum

WSUS Update Sorunu

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] WSUS Update Sorunu

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,132 Görüntüleme
(@CenkBALCI)
Gönderiler: 20
Eminent Member
Konu başlatıcı

Herkese Merhaba ;

Windows 2003 X86 üzerine WSUS 3.0 SP1 kurdum. Ayarları yaptım herhangi bir sorun yok. Bütün clientlarımı Wsus'da görebiliyorum. Buraya kadar herşey normal ama bütün clientları %99 olarak gösteriyor reportdan bakıyorum update needed 13 tane ama update ettiği yok. Client makinasından wuauclt.exe detetcnow çalıştırıyorum. Logdan bakınca bağlandı görünüyor ama needed update 0 olarak duruyor. Bir yerinde eksik yada yanlış bir şey var sizden ricam bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.

Gönderildi : 04/05/2009 11:55

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba

Öncelikle kontrol etmeniz gereken şey WSUS, seçtiğiniz kriterleri download etmiş mi? bütün clientlar update için aprrove edilmiş mi ?

ardından, %windir%\WindowsUpdate.log burada ki wsus a ait logları inceleyin hata varsa burada gözükür.

Burada da clientlar ile senkronize olduktan sonra ki duruma ait loglar var bunuda inceleyin %Program Files%\Update Services\LogFiles\SoftwareDistribution.log

Gönderildi : 04/05/2009 13:05

(@CenkBALCI)
Eminent Member
Konu başlatıcı

durumda şöyle bir yan var bu clientlar 14 tane update dosyası alıyorlar ama diğerlerini almıyorlar. İkinci belirtiğiniz %Program Files%\Update Services\LogFiles\SoftwareDistribution.log dosyasını bulamadım. Update doslarını hepsini indirmiş görünüyor. Başka bakabileceğim yada control edebileceğim bir yer varmıdır.

Gönderildi : 04/05/2009 20:44

(@CenkBALCI)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Baktım bütün makaleleri okudum ama başka bir sorun var benin anlayamadığım. Bir sürü update var ama kullanıcı tarafında wuauclt.exe detectnow diyorum daha sonra log dan bakıyorum client tarafında 0 update görünüyor nasıl oluyor gerçekten anlamadım.

Gönderildi : 05/05/2009 12:23

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Approve edip tüm hepsini download ediyorsunuz değil mi?Loglara düşen bir hata varmı paylaşırmısınız

Gönderildi : 05/05/2009 20:29

(@CenkBALCI)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Sorun kusura bakmayın ben hiç dikkat etmemiştim ama download daha bitmemiş her gün boyutu artıyor klasörün. Bu download ne kadar kalmış hangi patch ler yüzde kaç download edilmiş ne kadarı kalmış gibi bilgileri görme imkanım varmıdır. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

Gönderildi : 06/05/2009 11:34

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba,

ilk mesajımda en önce kontrol etmeniz gereken şey oldugunu söylemiştim..

Senkronizasyon menüsüne bakın orada % olarak kaçını indirdiği gösterir.

Gönderildi : 06/05/2009 13:21

Paylaş: