Forum

Windows Server 2003...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows Server 2003 Enterprise Dns Sunucu Hatası

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
543 Görüntüleme
(@Teoguest)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar dns ile ilgili sıkıntım var. Dc Windows server 2003 enterprise edition. 85 kullanıcılı Call lisamsım var. Amaç Tüm Userleri domaine alıp Policy Uygulamak. Makinaların tümü Dc'de Polic uygulaması Clientlerde etkin olmuyor. Yoğun bir Araştırmanın ardından Dns Sunucusunda hata olduğunu farkettim. Dns sunucum sağlıklı çalışmıyor. yeniden yapılandırmaya gittiğimde hatalar veriyor.

Gerekli Uygulama dizini bölümü bulunmadığından, bölge (null) Active Directory ormanındaki tüm dns sunucularına çoğaltılamadı. Yalnızca kuruluş yöneticileri uygulama dizini bölümü oluşturmak için uygun izinlere sahiptir.

Bölüm oluşturuluncaya kadar bu bölgeyi bir etki alanı kapsayıcısında depolamak için, bu iletiyi kapatın, ardından Active Directory Etki Alanındaki Tüm Etki Alanı Denetleyicilerine çoğalt seçeneğini tıklatın.

Dns uygulama bölümleri oluşturma ve bölgeleri etki alanı kapsayıcılarında depolama konsuunda daha fazla bilgi için yardım'a bakın.

Hata mesajım bu arkadaşlar. Windows 2000 Öncesini 2003 servere yükseltirsem Dc için sorun olurmu?  Yardımlarınız bekliyorum.

Gönderildi : 28/02/2010 22:13

(@MuammerKOSEOGLU)
Gönderiler: 196
Reputable Member

DNS in bir printscreenini koyabilirmisiniz?

Gönderildi : 28/02/2010 22:24

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Eventviewer da hataların sorce ve idlerini belirtirmisiniz?

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 01/03/2010 15:14

(@umitsarihan)
Gönderiler: 26
Eminent Member

İlgili server daki hata kodu.

Dns ileriye dönük çalışmıyor 

Olay Türü: Hata
Olay Kaynağı: DNS
Olay Kategorisi: Yok
Olay Kimliği: 4000
Tarih:  06.03.2010
Saat:  14:08:29
Kullanıcı:  Yok
Bilgisayar: ETASRV
Açıklama:
DNS sunucusu Active Directory'yi açamadı.  DNS sunucusu, dizinden bu bölgenin bilgilerini almak ve kullanmak üzere yapılandırıldı; bunu yapmadıkça bölgeyi yükleyemez.  Active Directory'nin düzgün çalışıp çalışmadığını denetleyin ve bölgeyi yeniden yükleyin. Olay verileri hata kodudur.

Ek bilgi için http://go.microsoft.com/fwlink/events.asp adresindeki Yardım ve Destek Merkezi'ne bakın.
Veri:
0000: 2a 23 00 00               *#..   

Gönderildi : 06/03/2010 17:20

(@Teoguest)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

Ümit Sarıhan Arkadaşımızla Ortak yürüttüğümüz bir çalışma. Sorunun içeriği belirttiği gibi. Yardımcı olabilirseniz çok seviniriz.

Gönderildi : 08/03/2010 00:13

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

http://support.microsoft.com/kb/316685

http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc755402(WS.10).aspx

incelermisiniz.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 08/03/2010 17:44

(@umitsarihan)
Gönderiler: 26
Eminent Member

Yardımın için teşekkür ederim Uğur ama çözüm olmadı.

"Tüm Etki Alanı Denetleyicilerini Çoğalt"  hatası almaya devam ediyoruz. Bunu nasıl aşarız?

Gönderildi : 08/03/2010 21:44

Paylaş: