Forum

Windows7 Yavaş Kuru...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows7 Yavaş Kurulum sorunu

15 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
3,668 Görüntüleme
(@SeckinTOKMAK)
Gönderiler: 55
Trusted Member
Konu başlatıcı

Msi Anakart, Ati HD3450 Ekran kartı 1 GB,4GB DDR2 Ram, Dualcore cpu konfigurasyonu bu olan makinemde windows 7 kurmaya çalıştığımda pc çok yavaş kurulum yapıyor,disk biçimlendirme ekranına 4saattir geçiş yapmadı,bunun sebebi ne olabilir? bilgisi olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum.

Teşekkür Ederim.

Gönderildi : 31/08/2009 15:21

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Merhaba,

Büyük ihtimalle HDD'niz Sata.Makinanın BIOS ekranında HDD'nin sata olarak gözükdüğünden emin olun.Kullandığınız Windows 7 versiyonu nedir?

Gönderildi : 31/08/2009 15:26

(@SeckinTOKMAK)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Evet HDD Sata, BİOS ta HDD yi Görüyorum, DVD-rom da sata onuda görüyorum biosta. Windows 7 Ultimate

Gönderildi : 31/08/2009 15:29

(@Anonim)

Kullandığınız DVD'yi ne zaman indirdiniz?Güncel mi?

Gönderildi : 31/08/2009 15:30

(@SeckinTOKMAK)
Trusted Member
Konu başlatıcı

15 gün önce çekmiştik. tam olarak Windows 7 ultimate 7600

Gönderildi : 31/08/2009 15:33

(@Anonim)

peki bu media'yı başka bir makinada kurmayı denediz mi?Ek olarak format'ı başka bir cd ile atın.Windows 7 kurulumunda format ile uğraşmadan direk kurulama geçin bakalım.

Gönderildi : 31/08/2009 15:36

(@Anonim)

15 gün önce çekmiştik. tam olarak Windows 7 ultimate 7600

Bu arada şimdi kontrol ettin.En son 29 Ağustos'da Windows 7 TR ve Multiple Languages mediaları güncellenmiş.Bence güncel versiyonu kullanmanızda fayda var.

Gönderildi : 31/08/2009 15:38

(@SeckinTOKMAK)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Başka makinedede denedim,o makinede sorun yapmıyor,bide kurulum ekranına daha ulaşmak nasip olmadı:) upgrade & custom seçeneklerine dahi gelemedim.

Gönderildi : 31/08/2009 15:40

(@Anonim)

O zaman disk ile alakalı olabilir.Bıos'dan diski HDD mode'a çekip kurulum denermisin.

Gönderildi : 31/08/2009 15:50

(@SeckinTOKMAK)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Pc üzerinde 2GB Elixir DDR2 Ram ve 2 GB kingston DDR2 ram vardı,Elixir olanı sökünce problem gitti,Sebebini anlamadım ama sorun gittiği için sevindim:)

Gönderildi : 31/08/2009 16:59

(@SeckinTOKMAK)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Yeni bir 2Gb Kingston ram aldım ama yine 4 olarak çalışmadı,acaba w7 de böyle bir sorunmu vardırda benim haberim yok,anakartım 4gb tı destekliyo.2 nin yanına birtane daha 2 takınca makine acaip yavaşlıyor,anlamadım gitti.w7 de sorunlu başlıcak sanırsam.

Gönderildi : 01/09/2009 13:11

(@AlicanSencer)
Gönderiler: 3
New Member

Bu sorun Windows Vista kurarken de olmuştu, büyük bir sabırla 48 saat kadarlık bir yüklemenin sonunda kurulum bitmişti, bu kez Windows 7 yüklerken aynı yerde kilitleniyordu, 2-3 dilde bir sürü forumu araştırdım ve bu konuyla ilgili en ufak bir bilgi bulamadım, sonunda sizin yazınızla karşılaştım ve dikkat ettiğim kadarıyla sistemlerimiz hemen hemen aynı, hemen 2 gb rami çıkardım (bendekilerin hepsi kingston) 2 gb ye düşünce sorun çözüldü ve çok daha hızlı bir şekilde windows kuruluma geçti, çok teşekkür ediyorum!!

ram düşürerek daha hızlı bir kurulum yapabilecek olmam aklıma gelebilecek en son şey olurdu, sizin nasıl geldi merak ettim =)

Gönderildi : 14/09/2009 05:23

(@AlicanSencer)
New Member

enteresan.. bende de daha sonra kalan ramleri eklediğimde yine çok ağırlaştı bilgisayar.. tek tek slotları ve ramleri farklı kombinasyonlarla denedim, 3gb ye kadar her türlü konfigürasyonda güzel çalışırken 4. rami taktığım anda aşırı yavaşlıyor bilgisayar. Bugün güç bela sistemi izledim, ramlerde bir sorun gözükmüyor ancak CPU kullanımı 100% e çıkıyor ve hiç azalmadan o seviyede takılıyor 4. ram takılınca, bu sorun neden olur, yardımcı olabilecek var mı?

forumların birinde HDD nin uyumsuz olması nedeniyle bu sorunun olabileceğini okudum ama pek bağlantı kuramadım.

Gönderildi : 14/09/2009 23:32

(@SeckinTOKMAK)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Ram sorununu hala çözemediğim için bişey diyemiyorum,makineyi 2gb ram de çalıştırıyorum mecburen,ama başka bir pc de ramide düşük olmaısna rağmen aynı yavaşlığı yaptı,bu seferde biostan floppy diski kapatınca kurulum hızlandı.bunların tümünü deneme yanılma yaparak gerçekleştirdim,hiç biri bilimsel değildir.

İyi Çalışmalar Dilerim

Gönderildi : 16/09/2009 14:41

(@AlicanSencer)
New Member

Merhabalar

Ben sorunu çözdüm, şu an 4 gb gayet olması gereken performansla çalışıyor, bizim gibi bu sorunu çeken herkesin de bu şekilde sorunu çözebileceğini düşünüyorum.

Sorun 4 slot birden kullanıldığında bios da bir çakışma yaşanması, CPU kullanımı 100% den aşağıya inmiyor, yani aslında zaten ramleri kontrol ettiğimizde bir sorun yok, sistem gayet güzel tanıyor ve anormal bir durum gözükmüyor, CPU yu bu hale getiren biostaki çakışma.

Tek bulabildiğim çözüm ise bios u update etmek oldu. Bunu adım adım yapabileceğiniz gibi anakartların resmi web sitelerinden de kolay updateler için programlar bulabiliyorsunuz.

iyi çalışmalar

Gönderildi : 20/09/2009 01:26

Paylaş: