Haberler

Fiat Elektrikli Otomobillerle İlgili Planlarını Açıkladı

Fiat, 2025 yılından itibaren içten yanmalı motorlara veda ediyor. Şirket, 2030 yılında tamamen elektrikli otomobil üretecek.

Elektrikli otomobillere olan ilginin artması ve düşen pil maliyetleri otomobil üreticilerini elektrik motorlu otomobil üretme konusunda teşvik ediyor. Hali hazırda birçok firmanın elektrikli otomobil üretmesiyle başlayan sürece Fiat da dahil oluyor.

Fiat 500 electric
Fiat 500 Electric

Şirket CEO’su Oliver François, “Düşen pil maliyetlerine paralel olarak, içten yanmalı motorlu araçlardan daha pahalı olmayan elektrik motorlu araçları mümkün olan en kısa sürede piyasaya sürmek bizim görevimizdir.” ifadesinde bulundu.

Elektrikli otomobillerle ilgili yol haritasını açıklayan CEO, 2025 ile 2030 arasında ürün yelpazelerini kademeli olarak yalnızca elektrik motorlu araçlarla güncelleyeceğini açıkladı ve bu gelişmenin Fiat için bir devrim olacağını söyledi.

Bilindiği üzere Fiat, multi-jet motorlu araçlarıyla ülkemizde oldukça büyük bir pazara sahip. Şüphesiz ki şirketin bu kararı önümüzdeki yıllarda içten yanmalı motor devrinin sonunu getirmeye yardımcı olacaktır.

Kaynak: engadget.com

Son Haberler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.