Haberler

Facebook Türkiye Direktöründen WhatsApp Açıklaması

Facebook Türkiye Direktörü Derya Özkaya Matraş son günlerde gündem olan WhatsApp’ın yeni gizlilik sözleşmesi ve daha bir çok konular hakkında bir açıklama yaptı.

Matraş yapıtığı açıklamada “Kişisel mesajlarınız, aramalarınız, fotoğraf, video gibi medya gönderileriniz her zaman uçtan uca şifreleme ile korunuyor.” dedi.

Matraş, pandemi ile WhatsApp kullanımın çok fazla arttığını ifade ederek bu yüzden gizlilik politikalarını güncellediklerini belirtti. Ayrıca yapılan düzenlemelerin ilerde şirketler ile müşterilerin WhatsApp üzerinden iletişimlerine yardımcı olacağını söyledi.

Uçtan Uca Şifreleme

Matraş, uçtan uca şifreleme ile kullanıcı mesajlarının,video ve resimlerinin hiç kimse tarafından okunamayacağını ve erişilemeyeceğini belirtti. Ayrıca rehber dahil hiç bir içeriğin paylaşılmadığını bunun sadece kullanıcı tarafında değil WhatsApp tarafında da güvenlik riski doğuracağını söyledi.

Güvenli Hosting

Martaş, ileride şirketlerin Facebook üzerinden güvenli hosting hizmeti alabileceğini belirterek. Müşterilerin, şirketler ile mesajlaşmanın yine müşterilerin inisiyatifinde olacağını vurguladı. Son olarak bu hizmeti almakta yine şirketlerin inisiyatifinde olacağını belirtti.

Kaynak: https://www.instagram.com/tv/CJ_9bFFH5nc/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.