Haberler

Facebook Hacklendi: 533 Milyon Kullanıcı Verisi Sızdırıldı

Facebook, bugün büyük bir siber saldırının kurbanı oldu. Facebook’a gerçekleştirilen siber saldırıda tahmini 533 milyon kullanıcının telefon numaraları ve hesap ayrıntıları hackerlar tarafından ele geçirildi.

Facebook Hacklendi: 533 Milyon Kullanıcı Verisi Sızdırıldı
Facebook Kullanıcılarının Kişisel Verileri Halka Açık Bir Siber Suç Forumunda Yayınlandı

533 milyon kullanıcı Facebook’un tüm kullanıcılarının yaklaşık beşte birine denk geliyor. Verileri ele geçirilen kullanıcıların aralarında 20 milyon Türk vatandaşın da bulunduğu belirtiliyor.

Yayınlanan veriler ülkelere ayrılmış halde. 32 milyon ABD, 20 milyon Türkiye, 11 milyon İngiltere vatandaşı başta olmak üzere 533 milyon kullanıcının kişisel verileri halka açık bir siber suç sitesinde ücretsiz olarak yayınlandı.

https://twitter.com/UnderTheBreach/status/1378314424239460352
Siber istihbarat firması Hudson Rock’ın CTO’su Alon Gal Tarafından Paylaşılan Tweet

Siber istihbarat firması Hudson Rock’ın CTO’su Alon Gal twitter hesabında konuya ilişkin şu ifadeleri kaydetti;

533 milyon kullanıcının Facebook kaydının tamamı ücretsiz olarak sızdırılmıştır. Bu, eğer bir Facebook hesabına sahipseniz hesabınızın tehlikede olduğu anlamına geliyor. Görünüşe göre Facebook bilgileri sızdırılan kullanıcılara bu konuda yardımcı olmayacak.

Ayrıca Alon Gal paylaştığı tweette, 2020 yılının başlarında sosyal platformda ortaya çıkan bir diğer büyük güvenlik açığının da istismar edildiğini belirterek, veritabanının tehlikede olduğunun da altını çiziyor.

Kaynak

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.