Haberler

F5 Networks, Yeni Dolandırıcılık Algılama Motorunu Tanıttı

F5, yeni SaaS uygulaması ile kullanıcının amacını anlamayı ve olası dolandırıcılıkları gerçekleşmeden önce engellemek için çevrimiçi işlemlerin değerlendirileceği bir sistem oluşturduklarını duyurdu.

F5 Networks Salı günü, kimi zaman diğer güvenlik ve dolandırıcılık algılama kontrollerinin es geçebildiği sahte çevrimiçi işlemlerini ortadan kaldırmayı vaat eden yeni bir SaaS uygulaması olan Shape AI Fraud Engine’i (SAFE) tanıttı.

Shape Security’yi satın almasının ardından F5, Shape’in yeteneklerini uygulama güvenliği hizmetleri portföyüne entegre etmişti. F5 çözümleri, Shape’in çevrimiçi dolandırıcılık ve kötüye kullanım önleme çözümleri için bir trafik akışı ekleme noktası görevi görmeye başladı. F5’in uygulama güvenlik hizmetleri çoğunlukla, uygulamaları çoklu bulut ortamlarında korumada uzmanlaşmış olarak kabul edilmekte.

İçinde bulunduğumuz dönemde birçok şey gibi siber güvenlik ihtiyacı da yeniden şekilleniyor

F5’teki analitik ürünlerin başkan yardımcısı ve Shape’in kurucu ortağı Sumit Agarwal, konu ile ilgili şu açıklamayı yaptı: “Dolandırıcılığın önlenmesinde yenilik ihtiyacı, mevcut küresel sağlık durumunun yönlendirdiği çevrimiçi kanallara hızlı geçişi hesaba kattığınızda daha da acil hale gelmiştir. Dolandırıcıların, COVID kaynaklı değişikliklerden ve genel ekonomik sıkıntıdan yararlanan ve giderek daha karmaşık hale gelen saldırılar başlattığını görüyoruz.”

Bu yılın başlarında F5, NGINX’i satın almasından sonra Web Uygulama Güvenlik Duvarı (WAF) teknolojisini NGINX platformuna getiren bir hizmet de dahil olmak üzere bir dizi yeni çoklu bulut uygulama güvenlik hizmetini duyurmuştu.

Shape Security ve NGINX’in satın alınması ve son ürün lansmanları ile birlikte, F5’in güvenlik yaklaşımını dört temel alana odaklanarak yeniden belirlendi, bunlar: uygulama katmanı güvenliği, güvenilir uygulama erişimi, uygulama altyapısı güvenliği ve akıllı tehdit hizmetleri. Shape AI Fraud Engine kabiliyetleri ile, F5’in yeni yaklaşımına oldukça uyumlu ve F5’e dolandırıcılık önleme pazarına önemli bir giriş noktası sağlamakta. Habere konu olan F5 hizmeti kullanıma sunulmuş durumda.

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu